Leedu pangamaksu laekumised aina kasvavad

Leedu pank. Foto: Wikpedia

Leedu pank. Foto: Wikpedia

Leedu pangad maksid juba teist korda selle aasta jooksul pangamaksu. Kui teise kvartali eest maksid pangad 56 miljonit eurot pangamaksu, siis kolmanda kvartali eest tehtud maksed ulatuvad juba 102 miljoni euroni, kirjutab ERR

Lisaks kirjutab ERR, et Leedu Pank ennustab, et kokku teenib riik sel aastal tänu pangamaksule 250 miljonit eurot ning 2024. ja 2025. aasta prognoositud maksulaekumiseks peaks kujunema välja vastavalt 230 miljonit ja 50 miljonit eurot.

Loe kogu artiklit: ERR-is.


Kallas pangamaksu ei toeta, õpetajad nõuavad 10 miljonit

19. septembril Kaja Kallas ütles ERR-ile rõhutades, et Reformierakond pangamaksu ei toeta.

Selle asemel mindi kahtlasele kokkuleppele, kus pangad maksavad ainult makse, mida nad oleks pidanud nii või naa tegema ning Kallase enda sõnul on ta veendunud, et tegi pankadega hea kokkuleppe.

Seda otsust kritiseerisid ka keskpankurid ning oma kriitikas tagasi ei hoitud, öeldes, et keegi sai praegu jämedalt petta, kuna pangad hoopis maksavad maksu enne maksutõusu madalama maksumääraga. Teisisõnu riik saab hoopis vähem tulu.

Selle asemel, et Leedu eeskujul pangamaks kehtestada, kehtestatakse hoopis automaks, millest plaanitakse eelarve puudujääkide katmiseks saada umbes 230 miljonit eurot. Lisaks ei ole valitsusel «mitte kusagilt» leida paarkümmend miljonit eurot, et leevendada õpetajate palgaprobleemi ja vältida õpetajate streiki.

Leedu saab sama summa ja isegi rohkem ainuüksi pangamaksust. Eesti peaminister Kaja Kallas aga soovitab irve näol õpetajatel streikimise ajal automaksu promoda ja Mart Võrklaev annab selgituseks, et automaksust laekuv raha läheb igale poole.

Allikad: ERR, Delfi ja Wikipedia

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.


Sulle võib pakkuda huvi ka...

Sponsoreeritud