Automaksu kalkulaator - arvuta oma iga-aastane automaksu suurus

2025. aastal rakendub Eestis esmakordselt automaks. Kuna tegu on väga keerulise maksusüsteemiga, siis alljärgnev kalkulaator aitab hinnata tulevast automaksu.

Kõik vajalikud sõidukiandmed, mida lahtritesse sisestada leiab Maanteeameti sõiduki taustakontrolli lehelt. Lihtsalt sisestada sõiduki registreerimisnumber või VIN-kood ning koheselt kuvatakse andmeid.


Automaksu kalkulaator


Elektriauto
Tavaauto / hübriid


WLTP
NEDC
Puudub
Registreerimismaks: 0
Aastamaks: 0

Kui suur on Su automaks? Vajuta arvuta nuppu nägemaks, kui palju pead Sina maksma automaksu valetajate valitsusele.


Täpsemalt automaksu kalkulaatorist

Kogu info, mida tabelisse sisestada, leiab Maanteeameti sõiduki taustakontrolli lehelt. Lehel lihtsalt sisestada auto registreerimisnumber või VIN-kood ning klõpsata lahtril «Ma ei ole robot» ning koheselt kuvatakse vajalik info.


PANE TÄHELE! Maanteeameti lehel kuvatakse ainult sõidukite infot, mis on Eestis registreeritud. Sõidukid, mis ei ole Eestis registreeritud või ei ole veel arvele Eestis võetud, ei kuvata.


Seejärel leida vajalik info järgnevalt:

  • AUTO TÜÜP: valida, kas tegu on tavalise või hübriidautoga või elektriautoga;
  • REGISTREERIMISAASTA: Maanteeameti lehel real «Esmane registreerimine» aasta;
  • TÄISMASS: Maanteeameti lehel auto tehniliste detailandmed «Massid» jaotuses olev täismass kilogrammides;
  • CO2 HEITME TÜÜP: Maanteeameti lehel auto tehniliste detailandmed «Keskkonna» jaotuses olev CO2 näitaja tüüp - NEDC või WLPT. Kui näitaja puudub, siis teha linnuke valiku ees «puudub»;
  • CO2 HEIDE: Maanteeameti lehel auto tehniliste detailandmed «Keskkonna» jaotuses olev CO2 näitaja kogus. Kui valisite CO heitme tüübiks «puudub», siis lisada mootori võimsus (kW) ja Mootir maht (cm3), mis leitavad sõiduki põhiandmetest;

Kuidas töötab automaks?

Lihtsustatult automaks on jagatud kaheks. Esmasel Eestis registreerimisel rakendub auto registreerimismaks ja lisaks tuleb igalt Eestis registreeritud autolt maksta aastamaksu.

Maks sõltub lihtsustatult öeldes auto vanusest, massist, CO2 heitmest. Suuri maksuerandeid ei ole v.a. invaliidiele mõeldud sõidukid ja alarmsõidukid.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.


Sulle võib pakkuda huvi ka...

Sponsoreeritud