Teema: Meediakriitika


Meediakriitika


Meediakriitika on Eesti iganädalane saade, mis keskendub meedia analüüsimisele ja hindamisele.

Saate loojaks on Andri Kiige, kes alustas projekti esialgu samanimelise Facebooki grupina, mis on aktiivne tänaseni ja seejärel lõi Objektiivi kaasabil saate. Vaata Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi intervjuud Andri Kiigega, miks loodi saade.


Meediakriitika esimene saade

Esimene Meediakriitika saade läks eetrisse 8. aprillil 2021 läbi YouTube’i kanali, mida edastas portaal Objektiiv. Saate esialgsed juhid olid Andri Kiige ja Jaanus Vogelberg.

2022. aasta alguses lahkus Jaanus Vogelberg saatest ning tema asemele astus ajakirjanik ja kolumnist Ivan Makarov. Kuid aasta lõpus lahkus saatest ka Makarov ning tema koha võttis üle tuntud Eesti kirjanik ja poliitik Sven Sildnik, kes on tuntud ka kirjanikunimega ( : )kivisildnik.


Meediakriitika 2023

2023. aasta alguses toimus saate levitamises oluline muudatus, kui “Meediakriitika” lõpetas koostöö Objektiivi portaaliga ja kolis portaali vabariik.ee. Alates sellest ajast on saade jätkuvalt eetris vabariik.ee vahendusel.

“Meediakriitika” saate eesmärk on meedia toodete, nagu ajaleheartiklid, telesaated, filmid jms analüüs ja hindamine. Saate formaat ja sisu on pidevas arengus, kuid selle põhifookus jääb meediakriitikale.


Jälgi Meediakriitikat

Meediakriitika saab jälgida VABARIIK YouTube kanalil kui ka Vabariik.ee portaalis. Lisaks ka iga saate lisamisel postiatakse teavitus Meediakriitika Facebooki grupis.