Teema: Eesti Rahvuslased ja Konservatiivid


Eesti Rahvuslased ja Konservatiivid (ERK) on uus erakond Eestis, mille lõid konservatiivsete vaadetega poliitikud 15 juuni 2024 Paides.

Eesti Rahvuslased ja Konservatiivid (ERK)

Erakonna ERK loomist veavad tunnustatud ühiskonnategelased ja kogemusega poliitikud Jaak Valge, Jaak Madison, Henn Põlluaas, Helen Rebane, Edmond Penu, Lauri Koni, Ruuben Kaalep ja paljud teised.

Loodav uus erakond ERK on rahvuslik ja konservatiivne erakond, mis põhimõtete osas kompromisse ei too. Küll toob ERK poliitmaastikule uusi rõhuasetusi nii poliitilise diskussiooni stiili, poliitilise tegevuse taktika kui poliitiliste rõhuasetuste osas.

Erakond Eesti Rahvuslased ja Konservatiivid lubavad, et tuuakse poliitmaastikule uusi rõhuasetusi nii poliitilise diskussiooni stiili, poliitilise tegevuse taktika kui poliitiliste rõhuasetuste osas.

Nii saavad hetkel olulisemate, riigikaitse ja majanduse kõrval senisest suurema tähelepanu ka näiteks rahvastikukriisi ületamine, kohaliku looduse ja keskkonna kaitse, väärtuspõhine välispoliitika, rahvus- ja pärandkultuur, otsedemokraatia ning veel palju muud.

Erakonna ERK veebileht asub aadressil eerk.ee, kus saab ka erakonnaga liituda. Suur asutamiskongress 29. juunil, 2024, Tartus.