EKRE-st lahkunud tuumikpoliitikud otsustasid luua uue erakonna ERK

Eesti Rahvuslased ja Konservatiivide bänner, kus on kirjas: Eesti Rahvuslased ja Konservatiivide - Erakonna missiooniks on ühendada rahvuslased ning konservatiivid, et tagada eestluse ja Eesti rahvustraditsioonide kestmine

Paides laupäeval kohtunud Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast (EKRE) lahkunud tuumikpoliitikud ja konservatiivsete ning rahvuslike vaadetega poliitikuid otsustasid luua uue Eesti Rahvuslased ja Konservatiivid (ERK).

Loodava erakonna Eesti Rahvuslased ja Konservatiivid juhtfiguuride hulka kuuluvad selle nädala alguses EKRE-st välja visatud Jaak Valge, Henn Põlluaas, Silver Kuusik, Helle Kullerkupp ja veel mõned EKRE-st lahkunud või konservatiivsete vaadetega poliitikud.

«Olgem teel ühiste sihtide poole põhimõttekindlad ja eestlaslikult jonnakad,"» ütles Valge. «Rahvuskonservatiivide eesmärgid on ühised, küll aga võime austada ja arvestada erinevaid taktikalisi nägemusi, kuidas eesmärgini jõuda.», kirjutatakse vastloodud erakonna kodulehel.

Henn Põlluaas rääkis Delfile, et nad kutsusid Paidesse terve rea inimesi, kellega arutati, kuidas edasi liikuda ja selle arutelu käigus otsustati luua uus erakond.

«Seda otsust, kas teha erakond, ei tahtnud päris mõne inimese otsustada jätta, et see peaks olema laiemapõhjaline. Kindla jah-i saime sellele ettepanekule, sest EKRE on Helmete juhtimisel muudetud selliseks tigedaks ja raevukaks ning kõikide vastu olevaks nišiparteiks,» rääkis Põlluaas Delfile.

Ta lisas, et Helmete juhtimisel on EKRE toetus langenud ja ennustas, et toetus kahaneb veelgi, kuni viie või kuue protsendi juurde.

Eesti Rahvuslased ja Konservatiivid ametlik kodulehekülg. Leht leitav aadressil eerk.ee ja samal lehel saab teha ka erakonnaga liitumisavalduse.

Eesti Rahvuslased ja Konservatiivid ametlik kodulehekülg. Leht leitav aadressil eerk.ee ja samal lehel saab teha ka erakonnaga liitumisavalduse.

«EKRE langeb võib-olla viie või kuue protsendi juurde, läbi selle erakonna ei ole enam võimalik konservatiivset maailmavaadet ja valijaid Eestis esindada ega nende eest seista,» sõnas Põlluaas Delfile.


Uus erakond ERK - Eesti Rahvuslased ja Konservatiivid

Algatusrühma pressiteates rõhutatakse, et uus erakond Eesti Rahvuslased ja Konservatiivid (ERK) on rahvuslik ja konservatiivne, mis põhimõtete osas kompromisse ei tee. Samas lubatakse tuua poliitikasse uusi rõhuasetusi nii poliitilise diskussiooni stiili, poliitilise tegevuse taktika kui ka poliitiliste rõhuasetuste osas.

Saadetud pressiteates lubatakse, et riigikaitse ja majanduse kõrval saavad senisest suuremat tähelepanu ka näiteks rahvastikukriisi ületamine, kohaliku looduse ja keskkonna kaitse, väärtuspõhine välispoliitika, rahvus- ja pärandkultuur, otsedemokraatia ning veel palju muud.

Erakonna algatusrühm peab asutamiskongressi 29. juunil Tartus. Uus loodav erakond plaanib osaleda järgmise aasta kohalikel valimistel.


Ruuben Kaalep visati EKRE-st välja

Tere, Vastavalt erakonna juhatuse otsusele 16.06.24 on teid erakonnast välja arvatud põhikirja rikkumiste tõttu. Sellest tulenevalt olete kustutatud delegaatide nimekirjast ega saa osaleda kongressil. Otsuse väljavõte saadetakse teile meili teel. Eesti Konservatiivne Rahvaerakond.

Väärib märkimist asjaolu, et täna, 16. juunil toimub EKRE kongress ja kaks tundi enne kongressi algust sai eilsel algatusgrupi kohtumisel osalenud EKRE pikaaegne liige ja Sinine Äratus juht Ruuben Kaalep teada, et ta on EKRE-st välja visatud.

Tere,

Vastavalt erakonna juhatuse otsusele 16.06.24 on teid erakonnast välja arvatud põhikirja rikkumiste tõttu. Sellest tulenevalt olete kustutatud delegaatide nimekirjast ega saa osaleda kongressil.

Otsuse väljavõte saadetakse teile meili teel.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond.

Allikad: ERR.ee, EERK.ee, Delfi ja Ruuben Kaalepi Facebook.

Jaga artiklit FB-s:



Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.


Sulle võib pakkuda huvi ka...

Sponsoreeritud