Rudolf Jeeser räägib loo EKRE-s töötamisest: «Kahjuks sai see lugu väga inetu lõpu, millest teavad vähesed»

Foto: Rudolf Jeeser. Allikas / autor: EKRE.ee
Foto: Rudolf Jeeser. Allikas / autor: EKRE.ee

Ligi kolm aastat Eesti Konservatiivses Rahvaerakonnas (EKRE) ringkondade koordinaatorina töötanud Rudolf Jeeser avaldas täna sotsiaalmeedias loo, miks ta tegelikult EKRE-st koondati ja mis tegelikult juhtus. 

Tema sõnul sai see lugu väga inetu lõpu, millest teavad vähesed ja vaikimise põhjuseks oli lootus, et erakonnas asjad paranevad. Avaldame Rudolf Jeeseri postituse muutmata kujul:

LÕPUNI RÄÄKIMATA LUGU!

Töötasin EKRES’s ringkondade koordinaatorina ajavahemikul 2020 september kuni 2023 mai, kokku 2 aastat ja 8 kuud. Tööülesandeid oli palju, tegemist jätkus rohkemaks kui aega aga lõpp kokkuvõttes oli see tore aeg, palju häid ja sõbralikke inimesi.

Kahjuks sai see lugu väga inetu lõpu, millest teavad vähesed. Räägin seda ainult sellepärast, et selle nädala sündmuste käigus püüavad perekond helmed ja nende klaköörid jätta mulje, kui väga aatelised, ausad, viisakad ja suure südamega inimesed nad on, kes tohutult tunnevad muret Eestimaa tuleviku pärast.

Olen vaikinud aasta ja kannatanud seda laimu, kiusu ja tagarääkimist. Minuga on ühendust võtnud mitmed ajakirjanikud, kes on soovinud rääkida minuga sellest ajast ja minu koondamisest. Olen vaikinud, sest naiivselt lootsin, et erakonnas asjad paranevad. Mulle on ettepaneku nende ridadesse tulla teinud kaks erakonda aga olen keeldunud, sest pidasin väikest tükikest ERKE’st ka enda omaks aga paistab, et ma eksisin, rängalt eksisin.

Olgugi, et Martini käitumine oli väga ebalev ja imelik minu suhtes olnud pikemat aega sain ma täieliku šoki osaliseks kui ta kutsus mind enda juurde 11.aprillil 2023 aastal ja teatas, et seoses erakonna raske majandusliku olukorraga on ta sunnitud mind koondama. Martin Helme laused mulle olid: „Rudolf, olen sinu tööga väga rahul ning sinu koondamise ainus põhjus on tõesti ainult raha“, „Oleme Siimuga (Pohlak) kaalunud kõiki võimalusi aga kahjuks ei ole sinu jätkamine finantsilistel kaalutlustel võimalik“, „Tea, et kui erakonnal tekib uuesti rahaline võimekus oled sina esimene kellele ma helistan ja tagasi palun tulla“. Päev hiljem sain ametliku koondamisteate.

Paljud inimesed olid tagajalgadel ja asusid otsima lahendusi minu jätkamiseks. Nende eestkõnelejateks olid Riigikogu liikmed Evelin Poolamets ja Jaak Valge. Sain üle Eesti kümneid telefonikõnesid, kes kõik väljendasid oma nördimust, toetust mulle ja olid valmis toetama finantsiliselt, et ma saaksin jätkata. Mõned juhatuse liikmed palusid teha mul paber erakonna juhatusele, kus ma näitasin ära milliseid finantsilisi kohustusi toob minu koondamine erakonnale ja pakkusin välja lahenduse, kus ma oleksin läinud 4 kuuks osalisele tööajale.

Nädal hiljem, 18.aprillil 2023 toimus erakonna juhatuse koosolek, kus ma ise kahjuks või õnneks ei saanud osaleda kuna pidin olema täpselt samal ajal Märjamaa Vallavolikogu istungil. Pikaaegsete erakonna juhatuse liikmete sõnul polnud nad varem näinud nii tulist vaidlust erakonna juhatuses, kui seda oli minu koondamise teema.

Siis aga läks ralli lahti, kui seda nii saab nimetada. Martin Helme teatas juhatuse koosolekul, et olevat küll minu tööga rahul aga ma polevat teinud tööd viimane kuu (hiljem see muutub 1,5 kuuks) enne Riigikogu valimis vaid tegelenud personaalse valimiskampaaniaga. Mul ei ole sõnu! Kuidas saab üks inimene olla nii alatu. Ma tegin oma valimiskampaaniat Märjamaal täpselt 3 päeva, ühel päeval panin plakatid ülesse ja kahel päeval olime poodide juures. Enamuse sellest ajast ma sõitsin Martiniga mööda Eestimaad ringi ja tegime tema tuuri. Suur osa nende ürituste eelkorraldusest oli minu õlul. Lisaks kõik muud valimistega seotud kohustused. Tuletan kõigile meelde, et 9 päeva enne valimiste päeva oli tõrvikurongkäik, mis tuli koordineerida ja ette valmistada. Toimumispäeval oli mul 38 palavik ja ma seisin vaevu jalul aga mul ei olnud varianti voodis lebada vaid pidin olema Vabaduse platsil ja tagama, et kõik sujuks.

Kõige halenaljakam selle asja juures on see, et juhatuse koosolekul istus ka Siim Pohlak, kes teadis täpselt mitu päeva ja tundi ma Märjamaal füüsiliselt väljas olin aga ta vaikib. Rene Kokk, kes samuti teadis seda on aga „juhuslikult sunnitud“ lahkuma just enne seda arutelu, sest tal olevad väga tähtsad asjad Kaitseliidus ajada. Kui need kaks argpüksi otsustasid lihtsalt vaikida siis Martinil olid klaköörid loomulikult ettevalmistanud. Sealt hääletorudest tuli: „Loomulikult koondada, ta pole ju millegagi hakkama saanud“ ja „Tal olid ikka oma lemmikringkonnad, kellega ta tegeles ja teistega ei tegelenud“. Minu arvutustega paberi peale mille osad juhatuse liikmed palusid teha teatas Martin, et kust ma võtvat selle ülbuse, et ma juhatuse meillisti kirja saadan ning need arvutused sel olevat totaalselt valed. Teadmiseks teile, et juhatuse meillisti olin ma kirjutanud kõik need aastad ja minu arvutused olid tõesti valed aga mulle väljamakstava summa ja arvutuste vahe oli 200 EUR, mis kogusumma juures oli kõiges mõne % eksimus. Aga kui ikkagi endine rahandusminister, väidetavalt kõige parem kogu Eesti ajaloo jooksul ütleb, et totaalselt valed siis järelikult ka nii on.

Pea 2/3 juhatuse liikmetest olid vastu minu koondamisele ja olid valmis ise panustama ning otsima lahendusi minu jätkamiseks. Selle peale teatas aga Martin Helme, et teda ei huvita juhatuse üldine seisukoht ja personali otsuseid teeb erakonnas erakonna esimees. Tõeline tase, helmete väitel kõige demokraatlikuma erakonna toimimisest.

Järgmisel hommikul kutsub Martin Helme Jaak Valge enda juurde ja teatab, et rahakogumise, mis ettepanekud koordinaatori jätkamiseks tehti, küll viiakse ellu aga seda mitte minu jätkamiseks vaid parteikassa üldiseks täitmiseks. Lisaks teatab ta Jaak’ule, et Rudolfi tegelik koondamise põhjus ei ole raha vaid see, et ta olevat läinud ülbeks ja ta ikkagi tegevat vahet ringkondadel. Loomulikult oma väiteid ei suuda mitte kuidagi põhjendada ja kaitsta.

Räägime siis ka sirgeks selle vahet tegemise loo. Kuskil 2022 aasta alguses hakati erakonnas keerutama juttu, kuidas mina tegevat ringkondadel vahet. Algallikateks olid kahe ringkonna käilakujud, helmete kintsukaapijad, kes süstemaatiliselt rikkusid erakonna põhikirja aga minu tulekuga koordinaatoriks see kas lõppes või said nad seda teha ainult Martini heakskiidul, mis neile loomulikult ei sobinud. Nende tegevus oli nii tõhus, et 2022 aasta kevadel, peale kongressi võttis Martin ise selle teema minuga jutuks. Kui ma palusin tal tuua konkreetseid näiteid, milles see vahet tegemine seisneb siis ainuke vastus oli, et saa käid tartlastega koos õlut joomas. Olin imestunud, et erakonna esimees tahab mulle ette kirjutada mida ja kellega ma tohin omal vabal ajal suhelda ja ei nõustunud tema etteheitega. Selle peale paluti mul väga tõsiselt mõelda ja teha omad järeldused sellest, et Silver Kuusik ja Jaak Madison saavad hästi läbi ning viimane neist olevat praalinud, et võtab helmetelt erakonna käest ära.

Kui te arvate, et see lugu saab lõpu siis eksite. Perekond ja nende jüngrid on aru saanud, et Rudolfi maine ja populaarsus on erakonnas liiga kõrge ning sellega tuleb nüüd süsteemselt tegelema hakata. Algab laimukampaania, mis kestab tänaseni.

Esiteks teatab Martin praktiliselt iga kord, kui ajakirjanduses ilmub midagi negatiivset erakonna kohta, et selle taga suure tõenäosusega on Rudolf. Üks perekonna liige levitab mööda Eestimaad ringi sõites laimu, et minu tegelik koondamise põhjus oli selles, et ma olevat Kaitseväe luure agent. Üks erakonna juhatuse liige, helmete klaköör teatab oma ringkonna juhatuse koosolekul, et Rudolf koondati erakonnast sellepärast, et ta varastas erakonna raha. Teine juhatuse liige, järgmine helmete klaköör teatab oma ringkonna juhatuse koosolekul, et Rudolf koondati selle pärast, et ta olevat plaaninud Martini vastast vandenõud. Kolmas juhatuse liige, ustav klaköör räägib, et Rudolf on töötu ja ennast põhja joonud. Alles paar päeva tagasi teatas Martin, et mingid koosolekud tuli ära jätta, sest mina olevat sinna trüginud ja seal saadud informatsiooni levitanud.

Vaadake ja imestage, millised inimesed juhivad Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda. Kas saab olla enam silmakirjalikum ja valelikum inimene, kui seda on Martin Helme ja tema õukond koos oma narridega. Teenisin erakonna esimeest ja erakonda pühendumuse ja lojaalsusega. Sadu tunde ületööd ja tuhandeid kilomeetreid oma autoga sõitmist, mille eest ma ei nõudnud kunagi lisatasu. Mitmeid-mitmeid kordi helmete eest seismist ja nende väljaütlemiste õigustamist. Nii mõnegi suure ja efektiivse algatuste tegemine ja elluviimine erakonna hüvanguks.

Soovitan soojalt kõigile EKRE delegaatidel 16.juunil 2024 aastal minna Jõhvi, erakonna kongressile ja hääletada Martin Helme, Mart Helme, Helle-Moonika Helme, Siim Pohlaku, Rene Kokka, Kert Kingo, Lilia Mülleri, Mart Kallase ja põhikirja muudatuste poolt.
Siis saate olla enam kui kindel, et tupikteel oleval EKRE’l ei ole enam tagasiteed.

Mina lahkun sellest seltskonnast aga soovin kõigile jääjatel mõelda selle peale, et te olete vajalikud sellele klikile täpselt niikaua, kui olete alandlikud ja ei muutu neile ohtlikeks.

Hea oleks teada, kus asub see register, kust saab andmeid kõikide agentide ja luurajajate kohta erinevates organisatsioonides Eestis ja välismaal ning kuida

Allikas: Rudolf Jeeseri Facebook.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.