Ukraina brigaad teatas, et hävitas terve Vene tankikompanii

Ukraina 68. jäägribrigaad avaldas 14. juunil video, milles väidab, et nende väed hävitasid kogu Vene tankikompanii lahingutes Pokrovski suunal riigi idaosas.

Video:


Jäägribrigaad on sõjaline üksus, mis koosneb jäägritest ja jäägrid on tavaliselt kergjalaväe üksused, mis on spetsialiseerunud mitmesugustele lahingutegevustele, sealhulgas kiiretele rünnakutele, luurele ja spetsiaalsetele operatsioonidele.

Algselt Facebooki postitatud video kohaselt hävitati kaheksa Vene tanki ja kaheksa jalaväe lahingumasinat.

Hiljem, 14. juunil, kinnitas Hortõtsja vägede pressiesindaja Nazar Vološin brigaadi väiteid.

«Pokrovski teljel hävitasid meie kaitsejõud kaheksa Vene tanki ja lõid veel kaks tanki rivist välja. Kokku on see kümme tanki. See moodustab tankikompanii,» ütles ta.

«Lisaks hävitasid meie kaitsjad sellel rindelõigul nimetatud perioodil veel kaheksa soomukit, kaks suurtükisüsteemi ja veel neli sõidukit.»

Vološin ei öelnud täpselt, millal antud intsident aset leidis, kuid ütles, et sel perioodil Pokrovski rindelõigus toimunud lahingute käigus sai surma või haavata 242 Vene sõdurit.

«Meie Ukraina kaitsjad tegid eile head tööd ja hävitasid palju Vene tehnikat ning veelgi rohkem Vene sissetungijaid koos nende varustusega,» ütles Vološin.


Videost

Videot vahendab The Kyiv Independent ei ole suutnud iseseisvalt kinnitada ega tõendada, millal ja kus videos olev intsident toimus.

Video algab droonikaadritega lähenevatest Vene tanki - ja soomukikolonnist, mille juhtsõiduk saab tabamuse.

Seejärel jääb ülejäänud soomuskolonni suurtükiväe, kobarpommide ja droonide rünnaku alla.

Ühel hetkel sõidab rünnaku alt põgenev Vene tank üle põllu otse pommikraatrisse ja jääb sinna lõksu. Tankist väljuvad Vene sõdurid jäävad drooni vaatevälja ja saavad tabamuse.

Allikad: The Kyiv Independent ja Facebook.


Ukraina grupp Facebookis

Toeta Ukraina vabastamist liitudes alloleva nupug kaudu Facebooki grupiga, kus lisaks aitamisele keskendutakse ka kõige tähtsamatele sündmustele Ukrainas. Liitumine on kohene ja tasuta ning juba sellega annad panuse Ukraina vabastamisele.
Liitu grupiga nüüd ja anna sellega oma panus Ukraina vabastamisele ning sõja lõpule.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.


Sulle võib pakkuda huvi ka...

Sponsoreeritud