Vene väed Harkivi oblastis on peatatud, ägedad lahingud jätkuvad

Vene vägede rünnakute suund Harkivi oblastis. Täpsem info all.
Vene vägede rünnakute suund Harkivi oblastis. Täpsem info all.

Vene väed, kes alustasid eile uut pealetungi operatsiooni Harkivi oblastis,  on peatatud ega ole edasi liikunud, teatas Ukraina sõjavägi 11. mail, vahendab The Kyiv Independent.

Sissetung Harkivi oblastisse

Eile ilmusid erinevad teated Vene vägede sissetungist Kirde-Ukrainasse Harkivi oblastisse Stirletša, Krasne, Pilna ja Borõsivka ümbruses ning ka Vovtšanski suunal.

Seda kinnitab ka Scribble Map Ukraina kaart, kus kajastatakse juhtumeid ja rinnete liikumist ainult siis, kui need on leidnud ka faktilist kinnitust.

Nüüdseks on Ukraina sissetung peatatud ütles Hordõtsia jõudude rühma pressiesindaja Ukraina riiklikule televisioonile.

Tema sõnul on Vene väed peatatud, mis asuvad nii öelda "hallis tsoonis" - piiriasulates, mis asuvad Harkivi oblasti piiril Venemaaga.

Vägede peatamine ei tähenda, et sõjategevus puudub. Ukraina Relvajõudude kindralstaap teatas ägedatest lahingutest Harkivi põhjaosas, kus Ukraina väed "jahivad" Vovtšanki ja Lõptsi suunal Vene vägesid, mis olevat peitunud metsatukkadesse.

Vene vägede rünnakute suund Harkivi oblastis. Harkivi oblastisse tungiti kahel suunal - Lõptsi suunal (üleval vasakul) aja Vovtšanski suunal (üleval paremal). Praeguseks olevat Vene väed peatatud, piirkonnas käivad ägedad lahingud ja Ukraina sõnul "jahitakse" Vene vägesid, mis on peitunud metsatukkadesse.

Vene vägede rünnakute suund Harkivi oblastis. Harkivi oblastisse tungiti kahel suunal - Lõptsi suunal (üleval vasakul) aja Vovtšanski suunal (üleval paremal). Praeguseks olevat Vene väed peatatud, piirkonnas käivad ägedad lahingud ja Ukraina sõnul "jahitakse" Vene vägesid, mis on peitunud metsatukkadesse.

Harkivi linna ründeplaanid

See, milline oli okupantide lõplik plaan, saab teada lähipäevil - kas tegu oli üksiku operatsiooni või suurema rünnaku algusfaasiga Harkivi linna enda vastu.

Viimast peab ka Valge Maja võimalikuks. 10. mail ütles USA riikliku julgeolekunõukogu pressiesindaja John Kirby, et Valge Maja hinnangul ei ole Harkivi linna ründamine välistatud.

«On täiesti võimalik, et venelased valmistuvad suuremaks rünnakuks Harkivile,» ütles Kirby, viidates märkidele, et Venemaa näib ette valmistama kaugtule võimekust linna pommitamiseks.

Kirby ütles ka, et Venemaa võib saavutada mõningaid edusamme järgmistel nädalatel, kuid läbimurded on ebatõenäolised, kuna USA hiljuti vastuvõetud 61 miljardiline sõjaline abi aitab Ukrainal rünnakutele vastu seista, kirjutab AFP.

Kirby lisas, et Washington töötab ööpäevaringselt, et varustada Ukrainat kaitsevarustusega.


Milline saab olema reaalsus?

Viimase päeva jooksul on Harkivi oblastis oma kodudest evakueeritud ligi 1800 tsiviilisikut seoses Vene rünnakutega piirkonnas, teatas kuberner Oleh Sõnjehubov 11. mail.

Vene väed ei suutnud võtta Harkivi esimestel nädalatel täiemahulise sissetungi ajal, hoolimata asjaolust, et linn asub vähem kui 30 kilomeetri kaugusel Venemaa piirist.

Ukraina rahvuskaardi komandöri Oleksandr Pivnenko sõnul ei suudaks Venemaa ka praegu võtta Harkivi linna ära. Tema sõnul vajak Venemaa aastaid, et okupeerida Harkivi linn.

Allikad: AFP, Scribble Maps ja The Kyiv Independent.


Ukraina grupp Facebookis

Toeta Ukraina vabastamist liitudes alloleva nupug kaudu Facebooki grupiga, kus lisaks aitamisele keskendutakse ka kõige tähtsamatele sündmustele Ukrainas. Liitumine on kohene ja tasuta ning juba sellega annad panuse Ukraina vabastamisele.
Liitu grupiga nüüd ja anna sellega oma panus Ukraina vabastamisele ning sõja lõpule.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.


Sulle võib pakkuda huvi ka...

Sponsoreeritud