Vene kaitseministeerium vallandas kõrge kindrali ausate raporite pärast (lisatud video)

Kindralmajor Ivan Popov oli Venemaa 58. armee komandör,

Vene kaitseministeerium vallandas kindralmajor Ivan Popovi, seoses sellega, et julges ülemustele raporteerida ning rääkida tõtt armee tegelikust olukorrast rindel.

Kindralmajor Ivan Popov oli Venemaa 58. armee komandör, kes võitles Zaporižžja piirkonnas ja vastutas antud piirkonna rindelõikude kaitsetegevuse eest.

Probleemidest, millest kindralmajor Popov raporteeris, olid suurtükiradarite puudumine, mis on hädavajalikud Ukraina suurtükirünnakute tõrjumiseks, suurtükitoetuse puudulikkusest, suurtest kaotustest ja kõrgest hukkunute arvust. Samuti kurtis Popov puuduva luure üle.

Selle peale vastas armee Ivan Popovi vallandamisega. Vallandamise põhjustest kui ka probleemide kirjeldamisest on lekkinud ka 4 minuti pikkune häälsõnum.

Sõnum avaldati Telegrammis Venemaa parlamendiliikme Andrei Guruljovi poolt, kes on endine sõjaväekomandör ja sageli riigitelevisioonis kommenteerija.


Häälsõnum

Häälsõnum, millele lisatud tehisintellekti poolt tehtud automaatne tõlge. Seega tõlkes võivad esineda vead.


Vallandamine

Popovi enda sõnul nõudsid tema vallandamist teised kõrgemad komandörid, kes nimetasid Popovi ausat kriitikat reetmiseks. Nõude kinnitas Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu, vallandades kindralmajor Ivan Popovi päeva pealt.

Vene sõjablogijad, sageli Moskva ametlike kommentaaride puudumisel kõige sisukam infoallikas, teatasid, et kindralmajor Popovi vallandamiskäsk tuli Venemaa relvajõudude juhilt, kindral Valeri Gerassimovilt.

Nad ütlesid, et kindral Gerassimov süüdistas kindralmajor Popovi «alarmismis ja kõrgema juhtkonna šantaažis».

Süüdistus tuli pärast seda, kui Popov rõhutas tungivat vajadust vahetada välja sõdurid, kes olid pikka aega olnud rindejoonel ja kandsid suuri kaotusi.

«Ju kõrgem juhtkond tajus minust ilmselt mingisugust ohtu ja valmistas kiiresti ühe päevaga ette käsu kaitseministrile ja vabaneti minust,» ütles kindralmajor Popov, lisades, et kas ta oleks pidanud olema siis argpüks ja vaikima.  

«Kas pidin vaikima ja olema argpüks või rääkima asjadest nii nagu nad ka on,» ütles ta lekkinud häälsõnumis.

Venemaa kaitseministeerium ei ole veel vallandamist kommenteerinud.


Puhastus Vene armees

Mitmed uudisteportaalid on teatanud, et pärast Wagneri mässu on mitmetes Vene sõjaväeringkondades alanud suurpuhastus.

Ajalehe Wall Street Journal teatel on neil kindlaid andmeid, et vähemalt 10 inimest on vangistatud ja 15 vallandatud.

Vangistamise kohta ametlik info puudub, aga on teada, et kümmekond inimest on armeest teadmata «kadunud» ja kellega ei saada enam ühendust.

Samuti kolmapäeval ütles üks Vene parlamendiliige, et endine Vene komandör kindral Sergei Surovkin, keda ei ole pärast Wagneri mässu avalikkuses nähtud, «puhkab».

Kindral Surovkinil arvatakse olevat lähedased suhted endise Wagneri ülemusega Jevgeni Prigožiniga ning meedias on kõlanud mitmed teated, et on seoses mässuga on Surovkin arreteeritud.

Tema asukoha kohta pole ametlikku kinnitust ega kommentaari antud.

Jaga artiklit FB-s:



Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.


Sulle võib pakkuda huvi ka...

Sponsoreeritud