Kolmandik Ukraina sõjaväe humanitaarabist ei jõua sõjaväeüksusteni

Kolmandik Ukraina sõjaväe humanitaarabist ei jõua sõjaväeüksusteni

Kolmandik Ukraina sõjaväe humanitaarabist ei jõua sõjaväeüksusteni. Foto on illustratiivne.

Ukraina riikliku tolliteenistuse ja kaitseministeeriumi koostöös läbi viidud uurimine leidis, et kolmandik Ukraina sõjaväele viimase aasta jooksul annetatud humanitaarabist ei jõudnud ettenähtud sõjaväeüksustesse, kirjutab The Kyiv Independent.

Aastal 2023 kontrolliti rohkem kui 9000 humanitaarabi tarnet enam kui 200 sõjaväeüksusele. Uurimine ei suutnud leida tõendeid 3000 juhtumi kohta, et need oleksid jõudnud ettenähtud üksustesse.

Varem sel aastal tuvastas Ukraina riiklik tolliteenistus 653 juhtumit, kus militaarse otstarbega humanitaarabi oli kaduma läinud. Kadunud saadetistes olid muuhulgas soomusvestide plaadid, öövaatlusseadmed, termokaamerad, droonid ja erinevad militaarseks otstarbeks mõeldud sõidukid.

Võimalikest abivargustest ja kadumistest on hakatud rohkem rääkima, kuna lääneliitlased survestavad Ukrainat tugevdama korruptsioonivastast võitlust.

Allikad: The Kyiv Independent


Ukraina grupp Facebookis

Toeta Ukraina vabastamist liitudes Facebooki grupiga «MISSION UKRAINA», kus lisaks aitamisele keskendutakse ka kõige tähtsamatele sündmustele Ukrainas. Liitumine on kohene ja tasuta ning juba sellega annad panuse Ukraina vabastamisele.

Liitu grupiga nüüd ja anna sellega oma panus Ukraina vabastamisele ning sõja lõpule.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.


Sulle võib pakkuda huvi ka...

Sponsoreeritud