TÕEHÄÄLE SILMARING | Mis võib olla kõige kummalisem ja huvitavam asi, mida näha?

Diogo Alvesi pea, mis on säilinud juba üle 180 aasta. Säilinud on kõik - tema näojooned ja nooruslik välimus, pikad punased juuksed, valge kahvatu nahk, jääsinised silmad. Loe, miks tema pea on säilitatud.

Diogo Alvesi pea, mis on säilinud juba üle 180 aasta. Säilinud on kõik - tema näojooned ja nooruslik välimus, pikad punased juuksed, valge kahvatu nahk, jääsinised silmad. Loe, miks tema pea on säilitatud.


Lühike vastus - Diogo Alvesi pea. Aga, kes oli Diogo Alves või mis tähendab Diogo Alvesi pea?


Nooruspõlv

Diogo Alves oli 31-aastane hispaanlane, kes hukati 1841. aastal. Ta sündis 1810. aastal talupoegade peres ja sai noorena kukkumise tagajärjel peavigastuse.

Kui Diogo oli 19-aastane, saadeti ta tööle Lissaboni, Portugali. Ta vahetas tihti töökohti ning oli teada, et talle meeldis juua ja hasartmänge mängida.

Mõned aastad hiljem sai temast sarimõrvar, kes aastatel 1836 kuni 1840 mõrvas Lissabonis 70 inimest.


Räpased kuriteod

Ohvriteks valis vaesed inimesed, kellega ta tänaval kokku puutus. Ta röövis nad, seejärel sidus ta neil silmad kinni ja viis kõrgete ehitiste tippu (näiteks akvedukt), kust sundis neid alla hüppama, jättes mulje, et ohvrid olid enesetapu teinud.

Lissaboni elanikele ei jäänud see märkamatuks ja hakkas tunduma kummalisena järjekordse laiba leidmine akvedukti alt. Esialgu peeti kõike neid juhtumeid enesetappudeks, mis oligi Diogo eesmärk, et nii usutaks.

Aga siiski ilmusid tunnistajad ja järjest enam kogunes tõendusmaterjali. Ei läinud kaua, kuniks Diogo räpased kuriteod avastati. Diogo Alves arreteeriti, tema üle mõisteti kohut ja ta mõisteti mõrva eest surma.

Ametlikult hukati ta 19. veebruaril 1841. aastal, aga see ei olnud Diogo Alvese lõpp.


Huvi sarimõrvarite vastu

Tänu toonasele suurele huvile sarimõrvarite psühholoogia vastu eraldati Diogo Alvesi pea tema surnukehalt, et uurida tema aju ja võib-olla nii mõista, mis sarimõrvar Alvesi peas toimus. Tema pea säilitati purgis, kus see asub tänaseni, 180 aastat hiljem.

On omamoodi kummaline ja samas huvitav näha mehe nägu, kes elas peaaegu 200 aastat tagasi; tema näojooned ja nooruslik välimus on säilinud. Lisaks saab veel selgelt näha tema pikki punaseid juukseid, kahvatut valget nahka ja jääsiniseid silmi, mis nüüd on igaveseks avatud ja vaatamas tühjusesse.

Diogo Alves võib olla ühtlasi ainus mees ajaloos, kes on kandnud kahte erinevat vastuolulist karistust - mõistetud surma ja pärast surma eluaegset karistust balsameerimisvedelikku täis purgis.


Video


Allikad: YouTube ja Quora.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.