Slovakkia lõpetab sõjalise abi andmise Ukrainale

Slovakkia lõpetab sõjalise abi andmise Ukrainale

Slovakkia lõpetab sõjalise abi andmise Ukrainale. Slovakkia lipp.


Slovakkia, mis on seni olnud Kiievi tugev toetaja alates Venemaa invasioonist eelmise aasta veebruaris, on otsustanud lõpetada Ukrainale sõjalise abi tarnimise ja jätkata ainult humanitaar - ja tsiviilabiga.

Slovakkia uus peaminister Robert Fico teatas neljapäeval, et Slovakkia lõpetab relvade tarnimise Ukrainale ning keskendub edaspidi ainult humanitaar- ja tsiviilabile.

«Me näeme abi Ukrainale ainult kui humanitaar- ja tsiviilabi ning me ei tarni Ukrainale enam relvi,» ütles Fico päev pärast seda, kui ta nimetati koalitsioonivalitsuse juhiks, millesse kuulub ka venemeelne äärmusparempoolne partei.

«Sõda Ukrainas ei ole meie sõda, meil pole sellega midagi pistmist,» lisas Fico. Tema sõnul on «sõjaliste operatsioonide viivitamatu lõpetamine parim lahendus Ukrainale. EL peaks liikuma relvade tarnijast rahuloojaks.»

Kreml reageeris kohe sellele teadaandele, vähendades selle olulisust. «Slovakkia osa relvade tarnetes [Kiievile] ei olnud tõepoolest eriti suur, ja seetõttu ei mõjuta see kogu protsessi eriti,» ütles Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov ajakirjanikele, enne kui ta taas süüdistas Ameerika Ühendriike konflikti õhutamises, aidates Ukrainat.

Fico lisas oma avaldustes Euroopa Parlamendi liikmetele, et ta ei toeta uusi sanktsioone Venemaa vastu «enne kui oleme analüüsinud nende mõju Slovakkiale.»

«Kui sellised sanktsioonid meid kahjustavad, nagu see on enamiku sanktsioonide puhul, siis ma ei näe põhjust neid toetada,» rõhutas ta.


Ukraina grupp Facebookis

Toeta Ukraina vabastamist liitudes Facebooki grupiga «MISSION UKRAINA», kus lisaks aitamisele keskendutakse ka kõige tähtsamatele sündmustele Ukrainas. Liitumine on kohene ja tasuta ning juba sellega annad panuse Ukraina vabastamisele.

Liitu grupiga nüüd ja anna sellega oma panus Ukraina vabastamisele ning sõja lõpule.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.


Sulle võib pakkuda huvi ka...

Sponsoreeritud