Alar Karisel jääb segaseks, kuhu automaksu raha läheb. Võrklaev: raha läheb igale poole!

Mart Võrklaev 3. augusti Valitsuse pressikonverentsil selgitamas, et kuhu hakkab automaksu raha kuluma.

Mart Võrklaev 3. augusti valitsuse pressikonverentsil selgitamas, et kuhu hakkab automaksu raha kuluma.


Tänane Maaleht avaldas intervjuu Eesti presidendi Alar Karisega, kus peatuti ka maksude teemal, sealhulgas automaksu teemal. President Alar Karise sõnul jääb automaks segaseks.

«Isegi automaksu seaduse koostajad ei saa aru, kuidas on seda maksu täpselt vaja teha. Kord on tarvis keskkonda hoida, siis riigikassat täita – see ju tekitab segadust,» ütleb ta Maalehele antud intervjuus.

Lisades, et kui talle selgitatakse, mis selle mõte on, siis ta prooviks aru saada, aga praegu tuleb väga erinevaid signaale; kõik muutub pidevalt, ja see on häiriv. Teadlasena tahaks ta enne millegi välja tulemist näha analüüse ja fakte.

«Kui mulle selgitataks, mis selle mõte on, siis ma püüan sellest aru saada. Aga praegu, nagu ma enne ütlesin, tuleb väga erinevaid signaale, kõik muutub pidevalt ja see ongi häiriv.»


Valitsuse pressikonverents

Iganeljapäevasel valitsuse pressikonverentsil ütles Rahandusminister Mart Võrklaev, et see on üllatav, et presidendi jaoks on automaks segaseks jäänud.

«Mulle tuli üllatusena, et presidendil selles osas küsimusi on, ja kui on küsimusi, siis võiks lahkelt ühendust võtta,» ütles Mart Võrklaev Delfi ajakirjaniku Karolina Vasli küsimusele seoses Maalehe artikliga, kus juhiti tähelepanu, et presidendile on automaksu eesmärk ja automaksust tuleneva raha kasutamine segaseks jäänud.

Mart Võrklaev lisas täpsustuseks, et raha läheb igale poole.

«Ma arvan, et tark oleks siin eraldada ka seda, et üks on see, kuhu poole me selle maksu kehtestamisega nii-öelda inimesi ja ühiskonda nügime, et nad teeksid säästlikumaid valikuid. Nüüd teine pool on see, et kuhu läheb see raha. Raha läheb riigieelarvesse. Riigieelarves teatavasti on meil kuskil 1,7 miljardit auku. [...] Ja no raha läheb meil igale poole!»


Ärge tähistage 24. veebruarit!

Maalehe intervjuus ütles president Alar Karis ka seda, et presidendi kantseleil on raha puudu. Põhjusteks on, et kõik on läinud kallimaks ja teisalt on tulnud ülesandeid ning kohustusi juurde.

Lisaks olevat tehtud pakkumine, et kui raha ei ole, siis ärge tähistage 24. veebruaril Eesti Vabariigi aastapäeva. Ajakirjaniku küsimusele, et kes sellise pakkumise tegi, soovis president jätta selle enda teada, öeldes «Las see jääb minu teada. Aga see pakkumine ei tulnud tänavalt.»

Samuti lisades: «Kas tõesti on meie riik jõudnud niikaugele, et meil ei ole raha enam kõige olulisemat tähtpäeva pidada? See ei ole presidendi kodune pidu, vaid Eesti riigi oluline tähtpäev.»

Allikad: Maalehe intervjuu president Alar Karisega, 3. augusti valitsuse iga neljapäevane pressikonverents.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.