Heldur-Valdek Seeder: Reformierakond tahab hävitada vaevalt tärkavat keskklassi

Heldur-Valdek Seeder: Reformierakond tahab hävitada vaevalt tärkavat keskklassi

Heldur-Valdek Seeder: Reformierakond tahab hävitada vaevalt tärkavat keskklassi. Ekraanitõmmis: Heldur-Valdek Seederi sotsiaalmeediakonto.


Märtsis Erakond Isamaa nimekirjas Riigikokku kandideerinud ja Isamaa Erakonna endise juhi Helir-Valdor Seeder vend Heldur-Valdek Seeder analüüsib sotsiaalmeedias Reformierakonna tippjuhtide maksuharjumusi seoses plaanitava automaksuga.

Avaldame Heldur-Valdek Seederi sotsiaalmeediakontol kirjutatu muutmata kujul, v.a. kandilistes sulgudes lisatud selgitavatate täpsustustega, formaadi hoidmiseks lisalõikudega ja eemaldatud emoteikonidega.


Heldur-Valdek Seederi postitus

Reformierakonna asutaja, auesimees ja peaministri isa Siim Kallas soovitab igale autoomanikule määrata automaksuks 1000€ ja teedemaksuks 4000€ aastas. Ja Nordstati küsitluse järgi enamik RE [Reformierakonna - toimetus] valijaid toetab automaksu kehtestamist, kõigi teiste erakondade valijad on vastu.

Vaatasin siis, kuidas on tegelik lugu RE tippfiguuride maksuharjumustega või on tegemist punalillaks radikaliseerunud bolševismiharakate kädistamisega.

2022 tasus RE enda 10147 liikmest erakonnale liikmemaksu ainult 1465 (14,4%).

  • 2022 aastal ühtegi senti liikmemaksu või annetust ei tasunud juhtkonnast tollane rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus;
  • Tänane sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo;
  • Riigikogu liikmest automaksupropagandist Mario Kadastik.

Tänane rahandusminister ja erakonna esimees Mart Võrklaev tasus ja annetas erakonnale kokku 636€. Peaminister Kaja Kallas 1215€.

  • Kaitseminister Hanno Pevkur kandis 2022 erakonnale kokku 30€.
  • Justiitsminister Kalle Laanet 315€.
  • Kultuuriminister Heidy Purga 15€.
  • Kliimaminister Kristen Michal 300€.
  • Endine 3x peaminister ja eripensionär Andrus Ansip 90€.
  • Europarlamendi saadik ja multiminister Urmas Paet 30€.
  • Võõrastütre tussupiltnik ja riigikogu liige Mihkelson 45€.

Nagu näeme, isegi reformierakonna juhtfiguuridel puudub suutlikkus ja soov vähegi normaalselt isegi iseenda eest maksta ja lootuses et avalikuks ei tule, nihverdatakse kuidas saab...

Vaatame siis nüüd RE eestkõnelejat Siim Kallast (NLKP liige 1972-1991, RE liige 1994+) ennast. Tema ei ole tavaline inimene, sest 74-aastase eripensionärina saab ta ajakirjanduse andmetel Brüsselist igakuiselt 4729€ MHD-l [MHD on majanduslike huvide deklaratsioon - dokument, millest ametiisik peab vastavalt korruptsioonivastasele seadusele deklrareerima oma varalise seisu ja varalised kohustused - toimetus].

Lisaks deklareerib ta MHD-l 2022 "töiseks" riigilt saadavaks aastatuluks 72792€ (6066€ kuus).

Oma "rohelise mõtlemisega" ja "hoolivusega" omab kahte Mercedes autot (2014 ja 2023 toodetud). Omab kahte korterit Tallinnas ja maja Viimsis.

30.05.2023 esitab ta MHD teistkordselt, mis on identne 1.04 esitatuga - ehk unustas vanahärra et on juba kord esitanud. 31.07.2023 esitab ta MHD kolmandat korda, sest vahepeal on meenunud et ta on ka 1/3 kohaga külalisprofessor Tartu Ülikoolis ja üürib Roseni kvartalis asuvat korterit välja Aparent OÜ-le.

Yeah, Siim sai 2023 valimistel Tallinna kesklinnas 7393 häält, millest 5153 e-häält. Mina [Heldur-Valdek Seeder - toimetus] samas 235 häält, millest 122 e-häält.

Automaks uue maksuna on kõige ebaõiglasem maks, sest sellega tahetakse hävitada keskklassi. Kui kobarvalede koalitsioon tahaks kehtestada varamaksu, siis peaks ta alustama Tiskre häärberitest ja mitme auto omajatest nagu Siim Kallas või RE suursponsorid Bolti mehed vennad Villingid...

Näiteks et maksustataks kõik varad 2% maksuga v.a mõistlikus suuruses eluase, esimene auto ja tarbimisesemed. Aga ei, Reformierakond tahab hävitada vaevalt tärkavat keskklassi - ja järele jäävad nii vaid puruvaesed ja ülirikkad.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.