Biden uhkeldas, et tal on tuumapommi koodid maailma õhkulaskmiseks

USA president Joe Biden uhkustas kolmapäeval, et tal on võimekus «maailma õhkulaskmiseks» tuumapommi koodide abil, mida tema personal valdab. Äpardunud ütlus või nali tuli president Bideni huultelt kolmapäeval Colorados, kui ta külastas tuulegeneraatorite tehast. 

Külastades Colorados Pueblos asuvat tuulegeneraatorite tehast lähenes USA president Joe Bidenile kollases helkurvestis tehase tööline, kes küsis presidendilt midagi, mis videos jääb kuuldamatuks.

Selle peale Biden vastas: «Kuulge, mu merejalaväelane kannab seda ja tal on kood maailma õhkulaskmiseks».

«Tuumarelvad», lisas Biden täpsustuseks, mida pidas silmas «kannab seda» all.


Müstiline «see»

Müstilise selle all peetakse silmas hellitavalt «tuumajalgpalli» (Nuclear Football), mis ametlikult kannab nime «Presidendi Hädaolukordade Portfell» (the Presidential Emergency Satchel).

See on kohmakas mustast nahast portfell (vaata fotosid Googlest), mida kannab sõjaväelane ja kes ei ole kunagi kaugel USA presidendist, olenemata, kus president asub või läheb ja portfell sisaldab koode, mida saab kasutada tuumarünnaku autoriseerimiseks.

Siiski on vägagi ebatavaline, et USA president tunnistab selle olemasolu, eriti tehase töölistele või mistahes teistele tsiviilisikutele, kes ei ole läbinud karme turva - ja taustakontrolle.


Äpardunud ütlus või nali?

Äpardunud nali läks 81-aastasele Bidenile kalliks maksma. Video levis kulutulena sotsiaalmeedias ja tuues paljudele Bideni kriitikutele kandikul tasuta kondi hambusse.

«See peaks olema seadusega keelatud, et selline kognitiivselt kahjustatud mees vastutab tuumakoodide eest», kirjutab DC_Draino X-kontol.

Konservatiivne kriitik Benny Johnson märkis irooniliselt: «Täiesti tavalised Joe Bideni tsitaadid.»

Allikad: Washington Times, NY Post, DC Draino Twitter, Benny Johnson Twitter ja NY Post YouTube.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.