Tragöödia Zaporižžjas: Venemaa raketirünnakus hukkus autasustamistseremoonial üle 20 Ukraina sõduri

Tragöödia Zaporižžjas: Venemaa raketirünnakus hukkus autasustamistseremoonial üle 20 Ukraina sõduri

Ukraina sõdurid. Foto on illustratiivne. Foto: YouTube ekraanitõmmis.


Venemaa väed võisid esialgse teabe kohaselt tappa rohkem kui 20 Ukraina sõdurit, kes olid kogunenud rindekülla Zaporižžja oblastis autasustamistseremooniale, teatas 4. novembril veebileht Ukrainska Pravda, viidates siseministeeriumi allikale, kirjutab The Kyiv Independent.

UUENDATUD:

  • 06.11.2023: lisatud artikli lõppu video.
  • 06.11.2023: artiklit täiendatud - raketitüübiks oli Iskander rakett.

Ukrainska Pravda andmetel osalesid 128. üksik Taga-Karpaatia mägiründebrigaadi sõdurid 3. novembril toimunud tseremoonial, et saada autasusid raketivägede ja suurtükiväe päeval.

Tseremoonia toimumiskohta ründas Venemaa autasustamise ajal Iskander raketiga, mille tõttu hukkus vähemalt 20 Ukraina sõdurit. Raketirünnaku kohta jagas teavet ka üks Ukraina sõjaväelane sotsiaalmeedias.

Taga-Karpaatia oblasti kuberner Viktor Mõkõta ei kinnitanud otseselt juhtumi üksikasju, kuid kirjutas 4. novembril, et pärast ametliku teabe saamist ja 128. üksik Taga-Karpaatia mägiründebrigaadi nõusolekut korraldatakse langenute mälestustseremoonia.

Lisaks soovitas Mõkõta inimestel külastada kirikuid ja palvetada meie [Ukraina] kaitsjate eest.


Illia Ponomarenko terav kriitika

Illia Ponomarenko, kes kirjutab ajalehele The Kyiv Independent ja on ühtlasi üks tuntuimaid Ukraina ajakirjanikke, sõjareporter ja kaitseanalüütik, kritiseeris juhtunut väga vihaselt.

Ta kirjutas X-is (endine Twitter), et on lihtsalt uskumatu, et väejuhatus kogub ühte kohta kokku palju vägesid, et neid autasustada, mille tulemuseks on tragöödia.

«On täiesti mõistusevastane, et sellised asjad juhtuvad ikka veel 20 kuud pärast täiemahulist sõda Venemaaga,» kirjutas ta. «Täielik nõukogudeaegne segadus, ja nüüd peavad lõpuks mõned [vastutajate] pead hakkama veerema,» lõpetas Ponomarenko säutsu nõudes juhtunud eest vastutust isikutele, kelle tõttu too tragöödia juhtus.

Ja see arvamus saab olema valus, sest Ponomarenkot peetakse väga autoriteetseks ukrainlaseks. 2023. aasta jaanuaris kirjeldas Der Spiegel teda tema silmapaistva rolli tõttu konflikti kajastamisel kui tõenäoliselt tuntuimaks ukrainlaseks pärast president Volodõmõr Zelenskõid.

Allikad: The Kyiv Independent, Illia Ponomarenko X konto ja Ukrainska Pravda.


Video

Venelaste poolt sotsiaalmeediasse postitatud video.


Ukraina grupp Facebookis

Toeta Ukraina vabastamist liitudes Facebooki grupiga «MISSION UKRAINA», kus lisaks aitamisele keskendutakse ka kõige tähtsamatele sündmustele Ukrainas. Liitumine on kohene ja tasuta ning juba sellega annad panuse Ukraina vabastamisele.

Liitu grupiga nüüd ja anna sellega oma panus Ukraina vabastamisele ning sõja lõpule.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.


Sulle võib pakkuda huvi ka...

Sponsoreeritud