Vene sõdureid kahtlustatakse Ukrainas üheksaliikmelise pere, sealhulgas kahe lapse, mõrvamises

õrvatud Ukraina tsiviilelanikud okupeeritud Volnovahha, Donetski oblastis. Foto: Euromaidan Press.

Mõrvatud Ukraina tsiviilelanikud okupeeritud Volnovahhas, Donetski oblastis. Foto: Euromaidan Press.


Venemaa poolt okupeeritud Ukraina Donetski oblasti Volnovahha linnas leiti eramajast surnuks lastud üheksaliikmeline perekond, kelle seas oli ka kaks last. Jõhkras mõrvas kahtlustatakse Vene sõdureid, kirjutab BBC.

Ukraina ametivõimude teatel on alust arvata, et Kapkanetside perekonna mõrvasid Vene sõdurid 27. oktoobril, kuna perekond ei nõustunud oma maja sõduritele loovutamast.

Ka Vene poole pealt on leidnud kinnitust kahe meessoost kahtlusaluse kinni pidamine, kes väidetavalt on Kaug-Idast pärit Vene sõdurid.

Ukraina ja Venemaa on alustanud kuriteo kohta eraldi uurimist.


Jõhker veretöö

Jõhkrast mõrvast levivad sotsiaalmeedias fotod, millel on näha verised kuuliaukudega surnukehad, mis lamavad voodites, mõned neist veel üksteise embuses.

Ukraina volinik Dmõtro Lubinets ütles esmaspäeval, et Volnovahha massimõrva taga olid  «venelaste verised käed».

«Esialgsetel andmetel on okupandid tapnud kogu Kapkanetside perekonna, kes oli koos sünnipäeva tähistamas ja keeldus oma maja tšetšeeni päritolu Vene sõduritele loovutamast,» teatas ta Telegrami vahendusel.

Ukraina kontrolli all olev Donetski prokuratuur ütles, et esialgse uurimise kohaselt sisenesid vene sõdurid majja mitu päeva varem ja nõudsid, et pere lahkuks kodust, et seda saaks kasutada Vene sõjaväe väeosa majutamiseks.

Kui 53-aastane koduomanik sellele vastu pidas, ähvardasid sõjaväelased tema pereliikmetele füüsilist kahju tekitada, nagu prokurörid üksikasjalikult kirjeldavad.

27. oktoobril sõdurid naasid, tulistades surnuks kõik üheksa magavat pereliiget, sealhulgas kolm naist ning kaks last vanuses viis ja üheksa aastat. Perekond oli varem sel päeval tähistanud sünnipäeva.

Ajakirjanik Denis Kazanskii ütles, et üks perekonnas olevatest meestest, Andrii Kapkanets, oli tülitsenud tšetšeeni päritolu okupantidega, kes olid püüdnud nende maja üle võtta. Anastajad otsustasid selle eest kätte maksta, ilmudes mitu päeva hiljem kohale ja tappes kõik, vahendab Pravda.


Venemaa versioon

Venemaa ametlik uurimiskomisjon kirjeldas vahistatuid isikuid kui Vene sõjaväelasi riigi Kaug-Idast, kes olid sõlminud lepingud Venemaa sõjaväega.

«Esialgsetel andmetel oli kuriteo motiiviks kodune konflikt,» ütles komisjon oma avalduses.

Vene uudistekanal Astra tsiteeris Telegramis ohvrite naabreid, kes süüdistasid tapmistes Venemaa sõjaväge. «Kõik naabrid ütlevad, et tapjad olid sõjaväelased. Me kõik oleme hirmul,» rääkis üks naabritest Astrale.

Baza, teine Vene Telegrami kanal, teatas, et majapidamise liikmetel oli konflikt tundmatute meestega, kes kandsid sümboolikata sõjaväevorme.


Euromaidan press Twitteris

Volnovahha on linn Ida-Ukrainas Donetski oblastis, mis vallutati Vene okupatsioonivägede poolt vaid mõni nädal pärast Ukraina täiemahulise sissetungi algust 2022. aasta veebruaris. Suurem osa linnast on hävitatud.

Allikad: BBC, Astra, Euromaidan Press, Dmõtro Lubinets ja Pravda.


Ukraina grupp Facebookis

Toeta Ukraina vabastamist liitudes Facebooki grupiga «MISSION UKRAINA», kus lisaks aitamisele keskendutakse ka kõige tähtsamatele sündmustele Ukrainas. Liitumine on kohene ja tasuta ning juba sellega annad panuse Ukraina vabastamisele.

Liitu grupiga nüüd ja anna sellega oma panus Ukraina vabastamisele ning sõja lõpule.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.


Sulle võib pakkuda huvi ka...

Sponsoreeritud