Ukraina luure: Venemaa raketivarud ei ole vähenenud. NYT: tootmine on hoopis suurenenud

Iskander raketi laskmine. Foto: Wikipedia.

Iskander raketi laskmine. Foto: Wikipedia.


Ukraina luure andmetel on Venemaal praegu umbes 870 operatiiv -, strateegilise ja taktikalise taseme täppisraketti, mis suudavad tabada sihtmärke enam kui 350 kilomeetri kauguselt, ütles Ukraina kaitseministeeriumi luure peadirektoraadi (GUR) esindaja Vadim Skibitskõi RBC-Ukrainale. 

Vadim Skibitskõi sõnul on Venemaal umbes 165 Kalibr merel baseeruvat raketti, umbes 160 Kh-101, Kh-555 ja Kh-55 raketti, ligkaudu 290 Iskander-M ja Iskander-K raketti, 80 Kh-47 Kinžal ning 150 Kh-22/Kh-32 raketti. Skibitskõi rõhutas, et näiteks Kh-22 tüüpi raketi efektiivne löögikaugus on kuni 350 kilomeetrit.


Venemaa raketivarud ei ole vähenenud

Kui Eesti meedias on korduvalt nii Rainer Saks (näiteks Postimees 24.10.2022), Teet Kalmus (Postimees 20.03.2022) kui ka Igor Taro (Postimees 18.03.2022, Postimees 02.01.2023)  väitnud, et Venemaal on raketid otsas või otsa lõppemas, siis GUR esindaja lükkab need väited ümber.

Ta selgitas, et Venemaa raketivarud ei ole otsakorral ega muutunud, vaid praegused raketivarud on peaaegu sama suured kui need olid eelmisel aastal.

See näitab tema sõnul, et Venemaal on õnnestunud luua raketitootmine ja hoida seda piisaval tasemel, et raketivarusid hoida ja täiendada.

«Loomulikult ei saa venelased kõiki oma rakette täielikult ära kasutada, sest nad peavad säilitama vähemalt 30% strateegilise reservi,» ütles Skibitskõi.

Samuti Skibitskõi usub, et venelastel on raske saavutada soovitud tulemust energiataristu ründamisega, sest ka Ukraina valmistub ja võtab meetmeid oma energiasüsteemi kaitsmiseks.

«Tulemuse saavutamine on ka neile [venelastele] raske - me valmistume samuti ja mõistame, kuidas nad tegutsevad, mida nad luuravad, ja vastavalt sellele võtame meetmeid meie energiasüsteemi kaitsmiseks,» lisas luure esindaja.


Venemaa raketivarud

Eesti meedias on korduvalt kajastatud peagi lõppevatest Venemaa raketivarudest. Seda teavet on levitanud Rainer Saks, Igor Taro ja Teet Kalmus oma erinevates sõnavõttudes ja ülevaadetes Postimehe vahendusel:

Ülaltoodu on väike näidisfragment ja nimekirja võiks jätkata. Tegelikkuses ei ole raketi otsa saanud ja seda kinnitab ka Ukraina esindaja. Vastupidiselt venelastel on hoopis õnnestunud vaatamata sanktsioonidele, rakettide tootmis luua ja isegi suurendada.

Seda kinnitab ka New York Timesis ilmunud artikkel. Septembris teatas New York Times, et Venemaal on õnnestunud mööda hiilida lääne kehtestatud sanktsioonidest ja ekspordikontrollist. Selle tulemusena on agressorriik suurendanud oma raketitootmist, ületades isegi sõjaeelset taset.

Allikad: rbc.ua, frontnews.eu, The New York Times, Postimees erinevad artiklid, Wikipedia ja NOELReports X konto.


Ukraina grupp Facebookis

Toeta Ukraina vabastamist liitudes Facebooki grupiga «MISSION UKRAINA», kus lisaks aitamisele keskendutakse ka kõige tähtsamatele sündmustele Ukrainas. Liitumine on kohene ja tasuta ning juba sellega annad panuse Ukraina vabastamisele.

Liitu grupiga nüüd ja anna sellega oma panus Ukraina vabastamisele ning sõja lõpule.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.


Sulle võib pakkuda huvi ka...

Sponsoreeritud