Solovjov: pühkige Baltimaad maamunalt!

Droonide rünnakus tekkinud tulekahju Eesti piiri lähedal asuvas Pihkva lennujaamas

Droonide rünnakus tekkinud tulekahju Eesti piiri lähedal asuvas Pihkva lennujaamas


Sõjaväeeksperdid püüavad välja selgitada, kas 30. augustil öösel Pihkva lennujaama rünnanud droonid võisid olla Balti riikidest välja saadetud, ütles Kremli ametlik pressiesindaja Dmitri Peskov, vahendab RIA Novosti.

30. augusti öösel sattus Venemaal Pihkvas asuv lennujaam droonide rünnaku alla, mille tagajärjel põlesid Iljušin Il-76 sõjalise transpordilennukid. Sellel lennuväljal asuvad asuvad nii tsiviil- kui ka sõjalennukid.

«Spetsialistid analüüsivad marsruute, et välja selgitada, kuidas see toimus, et võtta meetmeid, mis hoiaksid selliseid olukordi tulevikus ära,» ütles Peskov.

Lisaks Pihkva oblastile ründas Ukraina öösel veel kuut Venemaa oblastit: Moskva, Rjazani, Kaluga, Brjanski ja Orjoli oblasteid, samuti okupeeritud Krimmi poolsaarel asuvat Sevastopoli.


Droonid pandi kokku ja lasti välja tõenäoliselt Venemaal

Pihkva vastu suunatud rünnakuks kasutatud droonid olid tõenäoliselt kokku pandud ja lastu välja Venemaalt, usub erukolonel Anatoli Matviitšuk.

Tema sõnul on äärmiselt ebatõenäoline, et droonid lasti õhku Balti riikidest. .

«Droonid võidi kokku panna kaugetes, hõredalt asustatud piirkondades. Terrorirünnak viidi läbi kas julgeolekubüroo või Ukraina luurepeadirektoraadi juhtimisel,» ütles Matviitšuk Moskva Speaking raadiojaamale antud intervjuus.


Vene telesaatejuht kutsub üles Balti riikide hävitamisele

Vene telesaatejuht Vladimir Solovjov kutsus üles Balti riikide hävitamisele seoses oletusega, et Pihkva lennujaama rünnanud droonid võisid olla välja saadetud Balti riikidest.

Kommenteerides viimast droonirünnakut Venemaale, märkis saatejuht, et Venemaa Pihkva piirkond piirneb NATO liikmesriikidega - Läti ja Eestiga.

«Kust nad droonid käivitasid? Kas Ukrainast? Tõenäoliselt mitte. Baltimaadest? Kui see on nii, siis hävitage Baltimaad! Pühkige nad maa pealt ära!» ütles Solovjov.

Allikas: pravda.ru ja Republic X konto

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.


Sulle võib pakkuda huvi ka...

Sponsoreeritud