BILD: Venemaa kaotas Avdijivka all üle 200 sõduri, 60 tanki ja soomuki

BILD: Venemaa kaotas Avdijivka all üle 200 sõduri, 60 tanki ja soomuki

Donetski piirkonnas Avdijivka all kaotas Vene armee ühe rünnaku käigus üle 200 sõjaväelase ja rohkem kui 60 tanki ning soomustransportööri, teatas BILD oma Telegrami kanalil.

BILD'i sõjalise analüütiku Julian Röpke sõnul üritasid okupandid linna ümber piirata, liikudes sinna kolonnides, mis koosnesid enam kui 100 ühikust tehnikast – tankidest, soomustransportööridest, jalaväe lahingumasinatest ja veoautodest.

Röpke teatel sattusid Vene väed Ukraina suurtükitule ja tankitõrjerakettide alla ning okupandid sunniti suurte kaotuste saatel taganema. Kokku kaotasid linna piiramise katse käigus Vene väed üle 200 sõduri ja umbes 60 tanki ja soomukit.

Venemaa plaan oli mööduda Avdijivkast läänest, vallutada Severnoje, Stepnoje ja Berõtši asulad ning nii sulgeda Avdijivka kott. Kuid plaan peatati Severnoje ja Stepnoje all Ukraina tulega, mille käigus venelased kandsid suuri kaotusi.

Vaatamata suurtele kaotustele arvab Röpke, et venelased ei kavatse Avdijivka ründamisest loobuda ja linna võib tabada Bahmuti saatus.

Allikas: Telegram


Ukraina grupp Facebookis

Toeta Ukraina vabastamist liitudes Facebooki grupiga «MISSION UKRAINA», kus lisaks aitamisele keskendutakse ka kõige tähtsamatele sündmustele Ukrainas. Liitumine on kohene ja tasuta ning juba sellega annad panuse Ukraina vabastamisele.

Liitu grupiga nüüd ja anna sellega oma panus Ukraina vabastamisele ning sõja lõpule.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.


Sulle võib pakkuda huvi ka...

Sponsoreeritud