Varro Vooglaid: Hussari poliitiline karjäär hääbub, jäädes lühikeseks ja säratuks

Varro Vooglaid (taamal Monika Helme ja Kalle Grünthal). Foto: Varro Vooglaid Facebook.

Varro Vooglaid (taamal Monika Helme ja Kalle Grünthal). Foto: Varro Vooglaid Facebook.

Eesti 200 esimees Lauri Hussar teatas esmaspäeval erakonna juhatuse koosolekul oma soovist erakonna esimehe kohalt taanduda ja pühenduda riigikogu juhtimisele, kirjutab Postimees.

Varro Vooglaid kommenteeris oma Facebooki kontol Hussari erakonna esimehe kohalt taandumist kui Hussari poliitilise karjääri hääbumist, jäädes lühikeseks ja säramatuks.

Lisades, et Hussari taandumise põhjendus keskenduda Riigikogu ummikseisu ületamisele tundub olevat asjatu - potentsiaal selles edu saavutada näib olevat ümmargune null.

Kui Hussar tõesti tahaks aidata Riigikogu ummikseisust päästa ja korda teha, siis peaks ta mitte partei esimehe, vaid just Riigikogu spiikri kohalt tagasi astuma, kirjutab Varro Vooglaid oma postituses.


Varro Vooglaidi sotsiaalmeediapostitus

Avaldame Varro Vooglaidi sotsiaalmeediapostituse täies mahus:

Hussari poliitiline karjäär hääbub, jäädes lühikeseks ja säratuks. Enda sõnul taandub ta erakonna esimehe kohalt, et pühenduda riigikogu sügava ummikseisu ületamisele – või nagu ta ise ütleb, «riigikogu kordategemisele». Paraku pean ütlema, püüdes olla nii erapooletu kui suudan, et tema potentsiaal selles osas märkimisväärset edu saavutada näib olevat ümmargune null — mina seda tõesti näha ei suuda.

Kuni inimene ei saa aru või ei taha aru saada, et toimiva parlamentarismi eelduseks on (arvestataval määral) ka opositsiooni ehk sadade tuhandete kodanike huvidega arvestamine (reaalne arvestamine, mitte selle valelik teesklemine) ehk et mentaliteet «võitja võtab kõik, ükskõik mis hinnaga» ei ole toimiva parlamentarismiga ühitatav, pole mingit paranemist loota. Ehk kui Hussar tahaks tõesti aidata Riigikogu korda teha, peaks ta mitte partei esimehe, vaid just spiikri kohalt tagasi astuma.

Tõsi, raske on näha, mis kasu ka sellest sammust võiks sündida, sest tema võimalikest mantlipärijatest rääkides pole avarama pilguga isikud endast E200 fraktsioonis märku andnud.

Postimees ja Varro Vooglaid Facebook.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.