Kliimaaktivistid vandaalitsesid taaskord kuulsa maali kallal (lisatud video)

Just Stop Oil kliimaaktivistid purustamas teose Rockeby Venus kaitseklaasi. Foto: ekraanitõmmis artikli lõpus olevast videost.

Just Stop Oil kliimaaktivistid purustamas teose Rockeby Venus kaitseklaasi. Foto: ekraanitõmmis artikli lõpus olevast videost.

Kliimaaktivistide rühmituse Just Stop Oil (Lõpetage naftatootmine) kaks liiget arreteeriti 6. novembril pärast seda, kui nad olid vandaalitsenud Londoni Rahvusgaleriis, lõhkudes kuulsa kunstiteose kaitsva klaasi, kirjutab artnet.com.

Just Stop Oil teatas oma avalduses, et 20-aastane Harrison Donnelly ja 22-aastane Hanan külastasid muuseumi umbes kell 10.45 kohaliku aja järgi, kus nad purustasid Diego Velázqueze kuulsa teose Rokeby Venus kaitseklaasi klaasipurustushaamritega.

Rahvusgaleriis vandaalitsenud meeleavaldajad nõudsid oma aktsiooniga, et Briti valitsus peataks koheselt kõik uued nafta - ja gaasiprojektid, seoses sellega, et London andis septembris loa laiendada nafta - ja gaasitootmist Põhjameres.

Mõlemad aktivistid vahistati ja neile esitati süüdistus varalise kahju tekitamise ja vandaalitsemise eest. Rokeby Venus teos eemaldati ajutiselt väljapanekust, et eksperdid saaksid teha kindlaks, kas vandaalitsemise käigus võis tekkida ka teosele kahju.


Miks kliimaaktivistid lõhuvad maale?

Just Stop Oil kliimaaktivistid on eeskujuks võtnud sufražetid. Sufražetid olid 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi alguses naiste õiguste (eriti naiste valimisõiguse) eest võitlevate liikumise liikmed.

1914. aastal lõikas sufražett Mary Rihcardson samale Rokeby Venus maalile seitse korda, protestides nii Emmeline Pankhursti vangistamise vastu. Emmeline Pankhurst oli üks Suurbritannia naisõiguslaste liikumise algatajaid.

Kliimaaktivistide sõnul Richardsoni kuulus maali lõikumine on tõestuseks, et sellised meetodid toimivad sotsiaalsete muutuste saavutamiseks ja seepärast kliimaaktivistid kasutavad sarnaseid meetodeid võitluseks kliimaõiguste eest.


Video

Allikad: Artnet, ERR.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.