Ukraina relvajõudude juhi abi sai kodus granaadiplahvatuses surma

Foto sündmuskohalt. Foto: Ukraina riiklik meedia.

Foto sündmuskohalt. Foto: Ukraina riiklik meedia.


Eile sai surma Ukraina kaitsejõudude ülemjuhataja Valeri Zalužnõi abi major Gennadi Tšastjakov. Ta hukkus oma sünnipäevapeo ajal, kui tema kodus plahvatas granaat. Lisaks sai raskelt haavata tema kolmeteistkümneaastane poeg, kirjutab theatlasnews.com.

Seda kinnitas ka Ukraina kaitsejõudude ülemjuhataja Valeri Zalužnõi isiklikult: «See on kirjeldamatu valu ja raske kaotus Ukraina relvajõududele ja mulle isiklikult.»

«Täna, traagilistel asjaoludel, oma sünnipäeval, hukkus minu assistent ja lähedane sõber, major Gennadi Tšastjakov,» lisab ta ning ütleb, et tegu võis olla teroriaktiga.

Ta ütleb, et ühes sünnipäevakingituses olevat olnud tundmatu lõhkekeha. «Ühes kingituses plahvatas tundmatu lõhkekeha. Gennadist jäid maha tema abikaasa ja neli last. Minu sügav kaastunne lähedastele.»

Kaitsejõudude ülemjuhataja sõnul oli 39-aastaselt lahkunud Gennadi talle lojaalne teenistuja alates täiemahulise invasiooni algusest. Ta pühendas oma elu täielikult Ukraina relvajõududele ja võitlusele Venemaa agressiooni vastu.

Kuigi ülemjuhataja väidab, et tegu oli terroriaktiga ja ühte kingitusse oli peidetud lõhkekeha, siis ajakirjanik Andri Tsaplienko väidab oma allikatele viidates, et tegemist oli relva hooletu ümberkäimisega, vahendab mind.ua.

«Minu allika andmeil tuli Gennadi Tšastjakov kella 17 paiku töölt koju, kaasas alkoholipudel ja kolm Saksamaal valmistatud granaati, mis talle töö juures anti. Ta võttis ühe granaatidest ja demonstreeris allikale kuidas seda kasutada. Allika sõnul oli tema poeg seal samas lähedal».


Fotod

Fotod sündmuskohalt. Ukraina riikliku meedia avaldatud fotod sündmuskohalt.

Ukraina relvajõudude juhi abi sai kodus granaadiplahvatuses surma

Ukraina relvajõudude juhi abi sai kodus granaadiplahvatuses surma

TheAtlasNews, mind.ua ja NOELReports X konto.


Ukraina grupp Facebookis

Toeta Ukraina vabastamist liitudes Facebooki grupiga «MISSION UKRAINA», kus lisaks aitamisele keskendutakse ka kõige tähtsamatele sündmustele Ukrainas. Liitumine on kohene ja tasuta ning juba sellega annad panuse Ukraina vabastamisele.

Liitu grupiga nüüd ja anna sellega oma panus Ukraina vabastamisele ning sõja lõpule.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.


Sulle võib pakkuda huvi ka...

Sponsoreeritud