CNN: Ukrainasse saadetud lääne relvi on proovitud korduvalt varastada

CNN: Ukrainasse saadetud lääne relvi on korduvat proovitud varastada


Kurjategijad, vabatahtlikud võitlejad ja relvakauplejad Ukrainas on korduvalt proovinud varastada lääne saadetud relvi ja varustust, selgub USA Kaitseministeeriumi aruande kohaselt, mille CNN oma käsutusse sai, kirjutab CNN.  


Aruanne

Aruande kohaselt, mis uuris perioodi veebruarist 2022 kuni septembrini 2022, oli relvade ja varustuse lõppkasutamise jälgimine Kiievi poolt nõrk.

Raporti kohaselt ei suutnud ka vastav kontrollpersonal külastada neid Ukraina piirkondi, kus varustust kasutati või hoiustati, mis takistas oluliselt teha järelvalvet.

Aruande kuupäev on 6. oktoober 2022 ja seal rõhutatakse, et kui keeruline oli sõja esimestel päevadel saadetud lääne varustuse ja relvade kontroll.

Vabariiklased on kritiseerinud Bideni administratsiooni puuduliku kontrolli pärast. Samas CNN kirjutas 2022. aasta aprillis, et Bideni administratsioon on nõus võtma sääraseid riske,  sest see olevat kriitilise tähtsusega Ukraina võidus Vene vägede üle.


Relvade vargused

2022. aasta juuni lõpus ühines organiseeritud kuritegevuse rühm, mida juhtis teadmata nimega Venemaa ametnik, vabatahtliku pataljoniga, kasutades võltsitud dokumente, ning varastas relvi, sealhulgas granaadiheitja ja kuulipilduja, ning üle 1000 padruni, ütleb aruanne. Ukraina luure suutis relvad tagasi saada.

Samal kuul takistasid Ukraina luureteenistused relvakauplejate plaani, kes tahtsid müüa relvi ja laskemoona, mida nad varastasid Ukraina lõunaosas asuval rindelt. Samuti teist plaani Ukraina kurjategijatelt, kes esinesid abitöötajatena ja varastasid 17 000 dollari väärtuses kuuliveste, ütleb aruanne.

2022. aasta augustis avastasid Ukraina luureteenistused vabatahtlike pataljoni liikmete rühma, kes varastasid 60 vintpüssi ja peaaegu 1000 padrunit ning hoidsid neid salajases peidikus, tõenäoliselt eesmärgiga musta turu jaoks müümiseks.

Aruanne ei täpsusta, kas relvad ja varustus olid ainult Ameerika omad või oli ka teiste lääneliitlaste relvi.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.


Sulle võib pakkuda huvi ka...

Sponsoreeritud