Kiiev kinnitab Ukraina luurejuhi Budanovi abikaasa mürgitamist

Kõrõl Budanov ja Marianna Budanova.

Kõrõl Budanov ja Marianna Budanova.

Allikad Ukraina sõjaväeluurest kinnitasid Kyiv Postile, et luureülema Kõrõlo Budanovi abikaasa Marianna Budanova langes mürgitamise ohvriks ja on hetkel haiglas, kirjutab Kyiv Post. 

Küsimusele, kas Marianna Budanova on haigestunud, vastas HUR-i allikas Kyiv Post'ile: «Kahjuks on see tõsi.»

«Naine jõudis õigel ajal arsti juurde. Oleks ta läinud nädal hiljem, oleksid tagajärjed olnud raskemad,» ütles allikas.

Allikas ei andnud rohkem detaile, kuid maineka Ukraina uudiste - ja analüüsiportaali Babel.ua artikli kohaselt on 30-aastane Budanova haiglas seoses raskmetallimürgituse tõttu. Lisaks käimas on uurimine väidetava mõrvakatse kohta.

Venemaad on korduvalt süüdistatud mõrvade ja mõrvakatsete sooritamises erinevate raskmetallidega, mida tavaliselt looduses ja loomulikus keskkonnas surmavates kogustes ei esine.

Kes on Kõrõl Budanov?

Kõrõl Budanov, endine eriüksuslane, kes on osalenud mitmetes missioonides Vene vägede vastu, tõusis kiiresti Ukraina sõjaväeluure juhiks ja seda kõigest 35-aastaselt.

Budanovi enda vastu on tehtud vähemalt kümme mõrvakatset, mille taga arvatakse olema Venemaa ja millest üks, auto plahvatus, vigastas raskelt Budanovi.

Allikad: Kyiv Post ja Babel.ua.


Ukraina grupp Facebookis

Toeta Ukraina vabastamist liitudes alloleva nupug kaudu Facebooki grupiga, kus lisaks aitamisele keskendutakse ka kõige tähtsamatele sündmustele Ukrainas. Liitumine on kohene ja tasuta ning juba sellega annad panuse Ukraina vabastamisele.
Liitu grupiga nüüd ja anna sellega oma panus Ukraina vabastamisele ning sõja lõpule.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.


Sulle võib pakkuda huvi ka...

Sponsoreeritud