Wagneri sõdur tunnistab uhkusega, et nad tapsid sõjavange

Wagneri sõdur tunnistab uhkusega, et nad tapsid sõjavange


Wagneri eraarmee sõdur Mihhail Antipov tunnistas venemeelsele väljaandele Svoya Kolokolnia antud intervjuus, et tema kaaslased on tapnud sõjavange, sealhulgas ühe Poola vabatahtlikku.

«Mihhail, kui palju vaenlasi oled sa tapnud?», küsib Svoya Kololnia peatoimetaja otsekoheselt intervjuu alguses.

Antipov vastab naeratades: «Ma ise olen tapnud neli ja lisaks lõpetanud veel ühe haavatu piinad.»

Ta ütleb intervjuu jooksul, et osales Wagneri eraarmee ründeüksustes, kuhu sattus Prigožini vangide värbamise kampaania raames.

Mihhail Antipov oli samuti üks vangidest, kellel lubati amnestiat, kui liitub Wagneri eraarmeega. Antipov mõisteti 2006. aastal 17 aastaks vangi kahe inimese tapmise eest.


Wagner vange ei võta

Ta ütles ka, et Wagneri üksused harva tahavad kedagi vangi võtta. Erandiks on vangid, kes teavad väärtuslikku teavet. Ta lisas et ta ei tea, mis sellistest sõjavangidest saab, kes antakse kõrgematele ülematele ülekuulamiseks, aga väheväärtuslikke sõjavange on nad tapnud.

Antipov räägib rahulikult, kuidas palgasõdurid hukkasid vangi võetud relvastamata Poola kodaniku. Sõdur kästi põlvili ja selle peale lasti talle kuul pähe.

«Miks peaksime kedagi vangi võtma?», ütleb Antipov. «See on sõda. 1945. aastal oli sõda. Need natsid jäid Saksamaale. See põlvkond Lääne-Euroopas on täielikult Venemaa vastu. On vajalik nad välja juurida.»

Pole võimalik kinnitada, kas Antipovi sõnad on tõsi või Venemaa propaganda operatsioon, aga venekeelne video on leitav YouTubes.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.


Sulle võib pakkuda huvi ka...

Sponsoreeritud