Berliin loobub plaanist avada Leopard tankide remondibaas Poolas

Leopard 2 tankid

Berliin andis kolmapäeval (12. juuli, 2023) teada, et loobub plaanist avada Poolas ühine Leopard tankide remondibaas ning kõik Ukraina sõjas kahjustada saanud Leopard 2 tankid parandatakse Saksamaal, kirjutab Reuters.

«Leopard 2A5 ja Leopard 2A6 tankid parandatakse Saksamaal ja tõenäoliselt ka Leedus»" ütles Saksa kaitseministeeriumi pressiesindaja.

Algselt olid Berliin ja Varssavi plaaninud Poolas ühise hoolduskeskuse rajamist, et vähendada tankide transportimise vahemaad, kuid läbirääkimised venisid mitme kuu pikkuseke.

Suurimaks erimeelsuseks oli Poola poolt nõutud remondihinnad, mis Saksama arvates olid oluliselt kõrgemad tavapärastest. See sai ka otsustavaks, miks Berliin ümber mõtles ja loobus ühise hoolduskeskuse rajamisest.

Berliin on Kiievile tarninud umbes kakskümmend Leopard 2A6 tanki, samas kui Poola on saatnud vanemaid Leopard 2A4 tanke.

Saksa kaitseminister Boris Pistorius käis 3. juulil Poolas visiidil ja avaldas survet läbirääkimistel osalejatele, öeldes, et need peavad lõppema 10 päeva jooksul, et Berliin saaks otsustada millises suunas edasi minna.

Mõned nägid selles varjatud ähvardust, et Saksamaa plaanib tankide hooldus - ja remondikeskust rajada hoopis mujale kui Poola.

Läbirääkimistes osalesid nii Saksa kui Poola ettevõtted ja valitsused.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.


Sulle võib pakkuda huvi ka...

Sponsoreeritud