Venemaa on Ukraina konfliktis tõendatult kaotanud üle 33 000 sõduri

Venemaa on Ukraina konfliktis tõendatult kaotanud üle 33 000 sõduri


Vene sõltumatu väljaanne Mediazona on koostöös BBC-ga avaliku teabe põhjal tuvastanud, et 6. oktoobri seisuga on Ukraina konfliktis langenud 33 904 Venemaa sõdurit, neist 1248 vaid viimase kahe nädala jooksul enne mainitud kuupäeva (6. oktoober).

Mediazona, koostöös BBC Newsi Vene haru ja vabatahtlike meeskonnaga, jätkab teabe kogumist Venemaa sõjaliste kaotuste kohta Ukrainas.


Kust pärinevad andmed?

Kajastavad arvud pärinevad avalikest allikatest, nagu sugulaste sotsiaalmeedia postitused, kohalikud meediaraportid ja kohalike omavalitsuste avaldused. Seetõttu kajastavad need ainult neid surmasid, mille kohta on saadud faktilist kinnitust.

Tegelikkuses võib hukkunute arv olla palju suurem. Näiteks Mediazona ja Meduza varasem ühine uuring sel aastal hindas, et mai lõpuks oli konfliktis hukkunud rohkem kui 47 000 alla 50-aastast venelast.


Pidevalt uuenev andmebaas

Mediazona sõnul jätkavad nad oma andmebaasi pidevat uuendamist ja täiendamist. Lisaks proovivad leida uusi meetodeid, et muuta andmebaas ja kaotuste arv veelgi täpsemaks.

Andmeid uuendatakse regulaarselt ja teinekord võivad tekkida anomaaliad. Näiteks 6. oktoobril, kui viimasest uuendusest oli möödas üle kahe nädala, lisati andmebaasi juurde peaaegu 1250 uut Vene sõduri nime, kellede hukkumine oli leidnud kinnitust.

See on rohkem kui keskmine viimastel kuudel. Siiski ei saa väita, et rohkem Vene sõdureid sõjas sureb, sest numbri kõikumised sõltuvad muu hulgas loenduse metoodikast. Viimase uuenduse ajal leiti Kemerovo piirkonnas uus kalmistu, mis andis Mediazona andmebaasi üle 100 uue nime.

Analoogsed sündmused tekitavad mõningaid kõikumisi ja seega lühikeses perioodis ei ole võimalik öelda, kas sõjas on Vene kaotused hakanud suurenema või vastupidiselt vähenema.


Mida me teame hukkunute kohta?

Enamik lahingus hukkunud Vene sõduritest pärinevad Krasnodari, Sverdlovski, Baškiiria, Tšeljabinski ja Moskva piirkondadest ning Burjaatia vabariigist.

Samuti kõige suuremad kaotused alates suvest on olnud just vabatahtlike üksustest. Samas sõja esimestel nädalatel kogesid kõige suuremaid kaotusi õhudessantväed ja motoriseeritud jalaväejõud.

Seisuga 11. august on kinnitust leidnud 2577 ohvitseri hukkumine, kellest 303 olid kolonelleitnandi või kõrgema auastmega. Tuleb märkida, et kõrgemate ohvitseride hukud võivad olla alaraporteeritud, sest nende matuseid proovitakse varjata ja näiteks hauakivid paigutatakse tunduvalt hiljem.

Kokkuvõtvalt on tegu usaldusväärse andmebaasiga, kus kõik kaotused on faktiliselt leidnud kinnitust ja tegelik number on tunduvalt suurem. Kui palju suurem, seda on keeruline hinnata, aga samas ka 33 000 sõduri kaotus on väga suur.

Võrdlusena Nõukogude Liidu osalusel toimunud Afganistani sõjas, mis kestis 10 aastat, kaotas Nõukogude Liit umbes 15 000 sõdurit.


Kust leiab andmebaasi

Andmebaas, mille põhjal see kokkuvõte on koostatud, on kõigile vabalt kättesaadav ja koos infograafikutega leitav: SIIT.


Ukraina grupp Facebookis

Toeta Ukraina vabastamist liitudes Facebooki grupiga «MISSION UKRAINA», kus lisaks aitamisele keskendutakse ka kõige tähtsamatele sündmustele Ukrainas. Liitumine on kohene ja tasuta ning juba sellega annad panuse Ukraina vabastamisele.

Liitu grupiga nüüd ja anna sellega oma panus Ukraina vabastamisele ning sõja lõpule.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.


Sulle võib pakkuda huvi ka...

Sponsoreeritud