Varro Vooglaid: Jälle vale – ei palutud lahkuda SEEPEALE, et Kalle Grünthal ei soovinud

Eilne Postimehe (elu24.ee) artikkel Riigikogu puhvetis toimunud intsidendist on pealkirjastatud järgnevalt: «ÖISED TÖÖTUNNID ⟩ Riigikogust minema saadetud külaline: Kalle Grünthal ei soovinud, et ma teda pildistan. Seepeale paluti mul lahkuda.» Samuti artiklis kirjutatakse, et külaline oli pildistanud puhtjuhuslikult ja ka Kalle Grünthal jäi fotole puhtjuhuslikult, aga mis juhtus tegelikult? Loe Varro Vooglaidi selgitust.

Eilne Postimehe (elu24.ee) artikkel Riigikogu puhvetis toimunud intsidendist on pealkirjastatud järgnevalt: «ÖISED TÖÖTUNNID ⟩ Riigikogust minema saadetud külaline: Kalle Grünthal ei soovinud, et ma teda pildistan. Seepeale paluti mul lahkuda». Samuti artiklis kirjutatakse, et külaline oli pildistanud puhtjuhuslikult ja ka Kalle Grünthal jäi fotole puhtjuhuslikult, aga mis juhtus tegelikult? Loe Varro Vooglaidi selgitust.


Katrin Lust kirjutas eile Postimehes Riigikogu puhvetis toimunud intsidendist, kus üks külalistest eskorditi politsei saatel minema, kuna pildistas Kalle Grünthalit.


Postimees kirjutas järgnevalt:

«Kuna ühel hetkel jäi pildile ka Kalle Grünthal, siis tema reageeris foto tegemisele eriti valusalt ning ütles, et ma teda ei pildistaks,» selgitab meiega rääkinud mees, «Kuna tal oli parasjagu see kuluhüvitiste teema üleval, siis mul oli tunne, et ta oli sellepärast kuidagi pinges ja arvas, et võib-olla pannakse tema pilt negatiivse loo konteksti. Ta palus fotosid mitte teha.»

Külaline lõpetaski enda sõnul pildistamise, aga selleks ajaks oli keegi kutsunud kohale maja politseiniku. «See palus mul mitte pildistada ning majast lahkuda. Olingi seda tegemas, kuid siis tuli välja, et seesama maja politseinik oli kutsunud kohale ka juba politseipatrulli, kes mind all ootas. Patrulliga ma suhtlesin ning liikusin seejärel koju. Ja oligi kõik!»

Postimehele antud selgitusest võib külalise jutust järeldada, et pildistamine oli juhuslik ja ka Kalle Grünthal jäi pildile täiesti juhuslikult.

Samuti võib järeldada seda, et pärast Kalle Grünthali märkust külaline lõpetas koheselt pildistamise, aga selleks ajaks oli keegi juba kohale kutsunud politsei, kes külalise majast välja eskortis. Selle väite lükkab ümber Varro Vooglaid.


Varro Vooglaidi kommentaar

Varro Vooglaid kirjutab sotsiaalmeedias, et külalisel ei paluta lahkuda seepeale, et Kalle Grünthal ei soovinud, et teda pildistataks, vaid politsei kutsuti appi seetõttu, et külaline hakkas Riigikogu puhvetis saadikute omavahelist privaatset vestlust omavoliliselt filmima, pildistama ja helisalvestama, eirates korduvalt selgesõnalist palvet seda mitte teha. Ka politsei saabudes keeldus külaline filmimist lõpetamast.

Avaldame Varro Vooglaidi kommentaari, mille ta avaldas sotsiaalmeedias oma postituse all, täies mahus:

Jälle vale – ei palutud lahkuda SEEPEALE, et Kalle Grünthal ei soovinud, et teda pildistataks. Politsei kutsuti appi seetõttu, et tegelane hakkas puhvetis riigikogu liikmete omavahelist privaatset vestlust omavoliliselt pildistama, filmima ja helisalvestama, eirates korduvat selgesõnalist palvet seda mitte teha. Lahkuda tuli politsei saatel aga seetõttu, et isegi politsei saabudes keeldus tegelane filmimist lõpetamast.

Allikad: Postimees ja Varro Vooglaid Facebook.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.