PILTUUDIS: Öine istung riigikogus koos õllelembese saadikuga

Ööistungi ajal toimus riigikogu puhvetis väike «õlletamine», mille tagajärjel kell 7:30 hommikuks võis üks Eesti 200 saadik suisa kägarasse tõmbunult suurde saali tukkuma jääda.

Ööistungi ajal toimus riigikogu puhvetis väike «õlletamine», mille tagajärjel Eesti 200 ridadesse kuuluv Juku-Kalle Raid hommikusteks tundideks suisa ära oli kustunud.


UUENDATUD: Samast teemast kirjutab ka UuedUudised portaal, kust leiab ka video sellest, kuidas Juku-Kalle Raid suurest saalist välja juhatatakse.


Riigikogus läbis kolmapäeval esimese lugemise tuleva aasta riigieelarve seaduse eelnõu ja ilmselgetel põhjustel selle vastu kasutati obstruktsiooni.

Obstruktsiooni tõttu kolmapäevane istung jätkus ka öösel. Pikale venivat tööpäeva otsustas mõni koalitsioonipoliitik lühendada sõpradega puhvetis, õlle saatel meelt lahutades.

Varro Vooglaidi sotsiaalmeediapostituse kohaselt muutusid mõned õllelembese saadiku sõbrad öistel tundidel suisa nii bravuurikaks, et asuti puhvetis teisi inimesi tülitama - sinnani, et sekkuma pidi politsei, kes vähemalt ühe neist majast välja talutas.


Varro Vooglaid sotsiaalmeedia

Avaldame Varro Vooglaidi sotsiaalmeediapostituse täismahus:

Riigikogus näeb ööistungite ajal "toredaid" asju.

Vaadake nt seda pilti siin. Riigikogu puhvetis on müügil vaid Saku Hele, mille tühje pudeleid on laual tagapool vedelemas. Aga seda esiplaanil olevat sinise sildiga Oktoberfesti õlut meie puhvetis ei müüda (küsisin järgi). Aga kuidas see siis sinna sai?

Väga lihtne – ühe õllelembelise saadiku sõbrad tulevad temaga koos puhvetisse õlleõhtule ja võtavad omad õlled kaasa. Tuleb odavam. Lisaks kipuvad osad neist õllesõpradest (ilmselt manustatud kesvamärjukese kaasabil) muutuma kaunis bravuurikaks ja asuvad puhvetis teisi inimesi tülitama – sinnani, et täna pidi sekkuma politsei ja vähemalt ühe neist majast välja talutama. Eesti parlamendi reaalsus.

Foto: Õlled riigikogu puhvetis. Autor: Varro Vooglaid

Foto: Õlled riigikogu puhvetis. Autor: Varro Vooglaid


Mõned tunnid hiljem

Mõned tunnid hiljem kirjutab Varro Vooglaid oma sotsiaalmeedia kontol tehtud postituses, et üks hea kolleeg on riigikogu puhvetis sõpradega õlle manustamise tagajärjel suures saalis oma kohale täiesti ära kustunud - magab oma kohal kägarasse tõmbunult.

Sellele juhiti korduvalt istungi juhataja tähelepanu. Lõpuks pool kaheksa hommikul võttis juhataja 5-minutilise vaheaja ja talutas väsinud saadiku saalist välja. Samas juhataja eelnevalt noomis opositsiooni, et purjakil kollegi pildistamine polevat kollegi suhtes lugupidav.

Varro Vooglaidi sotsiaalmeediapostitus:

Üks hea kolleeg on riigikogu puhvetis sõpradega õlle manustamise tagajärjel suures saalis oma kohale täiesti ära kustunud — magab kägarasse tõmbunult oma kohal.

Pärast seda, kui juhtisime sellele korduvalt istungi juhataja tähelepanu, osutades et niisugune asi ei ole parlamendi suhtes lugupidav, võttis juhataja 5-minutilise vaheaja, mille kestel talutati väsinud kolleeg mujale puhkama (sellekski tuli istungi juhatajal isiklikult teda üks jagu veenda).

Eelnevalt noomis istungi juhataja meie fraktsiooni liikmeid, kes purjakil magava kolleegi piltidele jäädvustasid — see polevat kolleegi suhtes lugupidav. Eesti parlamendi näotu reaalsus.

Monika Helme sotsiaalmeediapostitus:

Muku teeb riigikogus nii kõvasti tööd, et põhjus -tagajärg seosed toovad kaasa sügava une riigikogu saalis.
👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

Foto: Riigikogu toolil magav Eesti200 ridadesse kuuluv Juku-Kalle Raid. Foto: Monika Helme.

Foto: Riigikogu toolil magav Eesti200 ridadesse kuuluv Juku-Kalle Raid. Foto: Monika Helme.

Allikad: Varro Vooglaid Facebook, Monika Helme Facebook ja UuedUudised.

Jaga artiklit FB-s:



Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.