Martin Helme: Kaja Kallas peab õppima poliitilist kultuuri Kalle Grünthalilt

Martin Helme. Allikas: Martin Helme Facebook

Martin Helme. Allikas: Martin Helme Facebook


Martin Helme sõnul tuli Kalle Grünthali otsus erakonnast lahkuda talle üllatusena, aga möönab, et Kalle Grünthal peaks siiski ka parlamendist lahkuma.


Martin Helme sotsiaalmeediapostitus

Minu jaoks tuli Kalle Grünthali otsus erakonnast lahkuda üllatusena.

Otsuse Riigikogus jätkamise või mittejätkamise kohta saab teha vaid Grünthal, kuid minu hinnangul peaks Grünthal parlamendist lahkuma.

Kalle Grünthal pääses riigikogusse asendusliikmena pärast seda, kui Jaak Madison otsustas jätkata Euroopa Parlamendis.

Martin Helme soov, et Kalle Grünthal lahkuks ka parlamendist, on täiesti arusaadav, sest Kalle Grünthal on Jaak Madisoni asendusliige ja kuna lisaks erakonnast lahkumisele lahkus Grünthal ka fraktsioonist, siis EKRE-l on parlamendis 17 väljateenitud koha asemel hoopis 16 kohta. Lisaks  ühe koha kaotusele tähendaks see ka rahaliste toetuste vähendamist.


Äripäev: Grünthal kirjutas end võõrasse korterisse elame

Täna kirjutas Äripäev, et riigikogu liige Kalle Grünthal on paberite järgi üürinud mitu aastat korterit Paldiski maantee ääres, kuid korteri omanik ei tea sellest midagi.

Äripäeva andmetel on Grünthal alates 2021. aastast iga aasta riigikogult saanud üürihüvitist ja märkinud oma huvide deklaratsioonis aadressi Paldiski maantee 12 kui oma üürikorteri.

Samas, kui ajakirjanikud uurisid korteri omanikult, siis omanik ütles, et ei tea antud üürnikust küll midagi: «2014, kui maja valmis sai, ostsin korteri, elan siin, ühtegi üürnikku pole olnud, Kalle Grünthalit olen ainult telekast näinud,» rääkis omanik.


Martin Helme: tegu on suuresti libauudisega

Martin Helme taaskord kirjutab oma sotsiaalmeediakontol, et tegu on suuresti libauudisega ja lisaks peaks Kaja Kallas õppima poliitilist kultuuri Kalle Grünthalilt.

Kalle Grünthal andis täna teada, et seoses tema vastu suunatud meediakampaaniaga astub ta erakonnast välja. Ühtlasi lahkub ta meie fraktsioonist riigikogus.

Meediakampaania koosneb suuresti muidugi libauudistest, näiteks suur "skandaal" sellest, et ta ei elavatki korteris, mida Tallinnas üürib on tekitatud selle pealt, et ajakirjanik käis valel aadressil.

Tegemist oli Kalle enda otsusega. Ta ei soovinud, et erakond oleks tema pärast löögi all. Tunnustan Kallet sellise otsuse eest ja ootan jätkuvalt, et Kaja Kallas võtaks Kallest eeskuju ning võtaks poliitilise vastutuse. On päris tähelepanuväärne, et Kaja Kallas peab õppima poliitilist kultuuri Kalle Grünthalilt!

Allikad: Facebook, Delfi ja Äripäev.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.