Kalle Grünthal lahkub Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast

Kalle Grünthal lahkub Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast

Riigikogu liige Kalle Grünthal. Foto: Facebook


Kalle Grünthal andis sotsiaalmeedia vahendusel teada, et lahkub EKRE-st (Eesti Konservatiivne Rahvaerakond) seoses kuluhüvitistega skandaaliga.

Avaldame Kalle Grünthali sotsiaalmeedias tehtud postituse muutmata kujul:

PRESSITEADE

Pöördumine EESTI RAHVALE

Alates eelmisest nädalast olen olnud meedia ülivõimsa tähelepanu all seoses kuluhüvitiste teemaga, mis seonduvad kütusekaardi kasutamisega. Et tähelepanu minu isiku osas jätkuvalt üleval hoida on sellele lisandunud ka eraeluliste asjaolude vürtsikad kirjeldused, mis kogumis teenivad vaid üht eesmärki – näidata mind võimalikult halvas valguses.

Minu hinnangul on tegemist taktikalise infooperatsiooniga, millel on vähemalt kaks eesmärki.

Esiteks, juhtida tähelepanu kõrvale Kaja Kallase Venemaa äridelt ja teiseks täna algavast riigieelarve menetluselt, mis on üdini Eesti rahva ja riigi vaenulik ning mida on kergem menetleda, kui inimeste tähelepanu on suunatud mujale.

Tähelepanuväärne on ka asjaolu, et erinevate tõusetunud skandaalide puhul, algatatakse ja toimub kriminaalmenetlus vaid EKRE saadikute suhtes.

Miks on see nii?

Vastus on lihtne, sest vaid EKRE Martin Helme juhtimisel seisab tõeliselt rahva huvide eest ning ilmselgelt on vaja valitsusele ebameeldivaks muutunud EKRE saadikud poliitiliselt areenilt kõrvaldada.

Lähtudes eeltoodust olen seisukohal, et ma ei saa EKRE liikmena enam jätkata, sest kõik minuga seonduv kahjustab ka EKRE mainet.
Käesolevaga annangi teada, et esitasin täna isikliku avalduse Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast lahkumise kohta.

Eesti eest!
Lugupidamisega
Kalle Grünthal


Kuluhüvitiste skandaal

Eelmine nädal teatas Äripäev, et Kalle Grünthal tangib erakordselt palju kütust, kasutades selleks maksumaksjate raha riigi kütusekaardi näol.

Väljavõtetes selgus, et pole harukordne, et samaaegselt tangitakse eriliiki kütuse - diislit ja bensiini. Peale selle Eesti Ekspress lisas seejärel, et see toimub väidetavalt ka ajahetkedel, kui Grünthal tegelikult viibib riigikogu suures saalis.

Meedias avaldatu põhjal algatas politsei kriminaalmenetluse seoses tema riigikogu liikme kütusekaardi kasutamisega, et selgitada välja, kas riigikogu liikme kasutusse antud kütusekaardiga võidi omastada erinevat liiki autokütust.


Kalle Grünthal riigikogus

Kalle Grünthal on riigikogusse pääsenud juba kaks koosseisu järjest, aga mitte kumbki kord oma häältesaagi tõttu.  2019. aasta valimistel kogus 740 ja tänavustel 1498 häält, mis ei olnud piisav, jäädes napilt välja.

Riigikokku pääses tänu Jaak Madisonile. Kuna Jaak Madison otsustas minna minna Euroopa Parlamenti, siis sai Kalle Grünthal sai tema kohale asendusliikmena riigikogus.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.