Meedia: Ukraina hävitas täielikult Vene maksusüsteemi andmebaasi

Ukraina sõjaväeluure (HUR) poolt avaldatud ekraanitõmmis, 12. detsembril 2023. (Ukraina sõjaväeluure / Telegram / Kyiv Independent)

Ukraina sõjaväeluure (HUR) poolt avaldatud ekraanitõmmis, 12. detsembril 2023. (Ukraina sõjaväeluure / Telegram / Kyiv Independent)


Ukraina sõjaväeluure (HUR) andis 12. detsembril teada, et  Ukraina küberüksused häkkisid tuhandetesse Vene maksuametiga seotud serveritesse ja hävitasid täielikult kogu maksusüsteemi andmebaasi, varukoopiad ja digitaalse infrastruktuuri, kirjutab The Kyiv Independent.

HURi sõnul häkkisid kaitseministeeriumi ja sõjaväeluure küberüksused Venemaa Föderaalsete Maksuteenuste keskserverisse ning 2300 regionaalsesse serverisse Venemaal ja Venemaa poolt okupeeritud Krimmis, nakatades need pahavaraga.

Kogu maksusüsteemi andmebaas hävitati, samuti varukoopiad, teatas HUR. Luureandmete kohaselt ei suuda Venemaa oma maksusüsteemi täielikult taastada.

Samuti sarnase rünnaku ohvriks langes Venemaa IT-firma Office.ed-it.ru, mis haldas Föderaalsete Maksuteenuste andmebaasi.

Häkkimised põhjustasid Venemaa ühe peamise riigiasutuse infrastruktuuri täieliku hävimise ja paljastasid hulgaliselt maksuandmeid, mis on nüüd Ukraina käes, teatas HUR.

HUR ei täpsustanud häkkimise täpset kuupäeva, kuid teatas, et Venemaa on juba neljandat päeva järjest ebaõnnestunult püüdnud taastada Vene maksuameti tööd.

Eksperdid hinnangul ei ole Föderaalsete Maksuteenuste töövõime tagatud vähemalt kuu aega.

Allikas: The Kyiv Independent.


Ukraina grupp Facebookis

Toeta Ukraina vabastamist liitudes alloleva nupug kaudu Facebooki grupiga, kus lisaks aitamisele keskendutakse ka kõige tähtsamatele sündmustele Ukrainas. Liitumine on kohene ja tasuta ning juba sellega annad panuse Ukraina vabastamisele.
Liitu grupiga nüüd ja anna sellega oma panus Ukraina vabastamisele ning sõja lõpule.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.


Sulle võib pakkuda huvi ka...

Sponsoreeritud