Kuluhüvitist väärkasutanud Kadri Tali hääletas Kert Kingo saadikupuutumatuse äravõtmise poolt

Kadri Tali. Foto: Riigikogu.ee

Kadri Tali. Foto: Riigikogu.ee


18. septembril hääletas Riigikogu Kert Kingo saadikupuutumatuse äravõtmise üle, mis leidis 66 poolthäälega toetust.

Selle tulemusena võeti Kert Kingolt saadikupuutumatus ja tema suhtes jätkub kohtumenetlus, kus teda kahtlustatakse kuluhüvitistega seotud kelmuses, mille kohaselt Kert Kingo lasi enda kuluhüvitistest tasuda kolme inimese õigusabikulusid kogusummas ligi 10 000 eurot.

Üheks poolt hääletajaks oli ka Eesti 200 fraktsiooni aseesimees ja Riigikogu liige Kadri Tali, kes maksumaksja raha eest tasus 125-eurose restoraniarve, esitades selle kuluhüvitisena. Alles pärast Ekspressi päringut, milles küsiti täpsustusi arve kohta, otsustas Kadri Tali kuluhüvitise tagasi maksta.

«Džinntoonik. Veiseburger. Angersäga šašlõkk. Õunakook. Grillitud juust. Plangulõhe. Need kõik paluti riigil hüvitada põhjendusega: «Kohtumine valijatega.»», kirjutab Ekspress.

Ekspress kirjutab veel: «Lisaks restoraniarvele palus Tali riigil samast päevast hüvitada ka 134-eurose hotelliarve. Õhtul käis rahvasaadik Pärnu Muusikafestivali lõppkontserdil. «Minu osalemine oli nii tunnustus tegijatele, külalistele kui vajalik kunstilise taseme ja rahvusvahelise haarde hindamiseks. Lõppkontserdil ja sellele järgneval kohtumisel oli arvestatav hulk kultuuritegelasi, kultuurimetseene ja huvilisi, kellega mõtete ja kogemuste vahetamine oli minu tööks väga oluline,» selgitab saadik.»

Niisiis ise kuluhüvitist väärkasutanud Kadri Tali, kes alles Ekspressi päringu peale «mõistis oma viga» ja lubas arve riigile hüvitada, hääletas Kert Kingo saadikupuutumatuse ära võtmise poolt seoses kuluhüvitise väärkasutamisega.


Heldur-Valdek Seeder sotsiaalmeediapostitus

Sama teemat kommenteerib ka Heldur-Valdek Seeder (mitte ajada segamini vennaga Helir-Valdor Seeder, kes on ühtlasi riigikogu liige) oma sotsiaalmeediakontol. Avaldame postituse täies mahus:

Üleeile 18.09.2023 oli Riigikogul päevakorras ainult üks punkt. Parlament tegi kogu päeva tööd selle nimel, et ühelt saadikult (kellele heidetakse ette kuluhüvitistest teiste isikute õiguskaitsjate kulude (nojah kaitsjad prokuratuuri vastu) kinnimaksmist seda kulu õigusabiarvetel eksitavalt näidates) saadikupuutumatus ära võtta. Parlamendi katastroof on selles, et saadikupuutumatuse äravõtmise poolt või vastu ei hääletatud mitte õigusliku arusaamise põhiselt, vaid parteidistsipliini alusel. Sotsid kõik poolt, Ekre kõik vastu. See on põhiseaduse üle irvitamine - saadikupuutumatuse instrument on ette nähtud õigusliku hinnangu andmiseks, mitte parteidistsipliini kontrollimiseks 🙁.

Saadikupuutumatuse äravõtmise poolt hääletas ka E200 aseesimeheks langenud endine tunnustatud dirigent Kadri Tali. Samal päeval saime lugeda ajakirjandusest, kuidas «õiglust mõistnud» proua ise maksis «kuluhüvitiste» sildi all kinni rammusaid restoraniarveid, isegi dzinntooniku, ja kalleid hotellikohti. Teda südametunnistus ei piina ei maksumaksja raha kulutamise pärast ega kallutatult hääletamise pärast. Sest rahvas peabki peksa saama ja valitsejad on bolševismis seadustest kõrgemad? Ei ole. Üle poole SALK koondisest peaks minema palverännakule oma südametunnistust otsima.

Allikad: Ekspress ja sotsiaalmeedia.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.