Martin Helme: see on lihtsalt järjekordne valetamine, millega te valitsus hakkab tegelema

Martin Helme. Allikas: Martin Helme Facebook

Martin Helme. Allikas: Martin Helme Facebook


Tänases infotunnis esitas Martin Helme Kaja Kallasele kaks küsimust, millest ühe avaldas Martin Helme oma sotsiaalmeediakonto postituses.

Postituses kirjutab Martin Helme, et toimub maksude alalaekumine kuna praegune valitsus on majanduse täielikult põhja ajanud.

Lisaks on tema hinnangul hirmutav 400-miljoniline eelarverida kehtestamata maksutuludest ja Helme arvutuste kohaselt tähendab see kas 25% käibemaksu, 25% tulumaksu, bensiini hinda 2,5 eurot liitri kohta või 600 eurot aastas iga auto kohta.

See on ka põhjus, miks ei soovita kellegile öelda, millist maksu tõstetakse või kust see raha võetakse.


Martin Helme postitus

Avaldame Martin Helme sotsiaalmeediapostituse muutmata kujul:

Ja minu teine küsimus 20.septembri infotunnis Kallasele:

Aitäh! Ja jätkame sealtsamast kohast. Ma pean küll ütlema, et see on ka jälle hea huumor, et teie kuulate inimesi.

Teate, kui te inimesi kuulaksite, siis te kuulaksite seda 70% Eesti inimesi, kes nõuavad, et Kaja Kallas peaministrikohalt tagasi astuks oma Vene ärisidemete tõttu.
Aga te seda juttu ei kuula. Ja kui me räägime sellest maksulaekumisest, siis just tuli Rahandusministeeriumist meile tabel, mis näitab, et käibemaksu on laekunud 84 miljonit vähem, kui
riigieelarve ette näeb. Jah, ka aktsiisid laekuvad vähem ja sellel on oma väga selge põhjus.

Te olete Eesti majanduse täielikult põhja ajanud, täielikult põhja ajanud, ja sellega loomulikult käib kaasas ka maksude alalaekumine ja ka kulude suurenemine. Ma tulen tagasi riigieelarve strateegia juurde. Mul on veel meeles kõik need kriiskamised, mis siin tollase opositsiooni poolt Reformierakonnast tulid, kui me tegime 19ndal ja 20ndal aastal riigieelarvet ja riigieelarve strateegiat ja lõdvendasime riigieelarve baasseadust.

Tookord te ütlesite, et me teeme Eestist Kreeka nende reeglitega, mis meie omal ajal kehtestasime, teeme Eestist Kreeka.

No nüüd te teete neid reegleid veel lõdvemaks, et mismoodi see Kreeka tegemine teil välja muide tuleb siis ka?

Aga kõige hirmsam on see 400-miljoniline rida, mille te sinna kirjutasite, et kehtestamata maksutulu. Loomulikult, me saame aru, et te ei taha öelda, mis see on, aga mina tegin väikest arvutust praeguste maksulaekumiste pealt.

Ja kui me tahame 400 miljonit eurot kokku korjata, siis see tähendab:
❗️ Käibemaksu tõusu 25% peale, mis muidugi tekitab ränka inflatsiooni.
❗️ See tähendaks, kui me tahaksime selle kokku võtta näiteks aktsiiside pealt, siis tõuseks diisli hind üle kahe euro, bensiini hind 2,5 euro peale.
❗️ Kui me tahaks tulumaksuga seda raha saada, siis tõuseks tulumaks 25 % peale kõigile.
❗️ Kui me tahaksime automaksuga selle kokku saada, siis iga auto maksaks igal aastal 600 eurot.

Loomulikult te ei taha kellelegi öelda, missugust maksude tõstate või kust te selle raha võtate. Aga tegelikult see on ebaaus ja rahvale valetamine.

Ja loomulikult ei ole see mingi eelarve strateegia või mingisugune eelarve tegemine, mida te siin praegu teete, see on lihtsalt järjekordne valetamine, millega te valitsus hakkab tegelema.

Allikas: sotsiaalmeedia

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.