Riigikogu võttis Kert Kingolt saadikupuutumatuse 66 poolthäälega

Riigikogu võttis Kert Kingolt saadikupuutumatuse 66 poolthäälega.


Täna hääletati riigikogus võtmaks Riigikogu liikmelt Kert Kingolt saadikupuutumatus, et tema suhtes saaks kohtumenetlus jätkuda.

Hääletusel oli kohal 90 Riigikogu liiget, kellest 66 hääletas eelnõu poolt, 13 vastu ja 1 oli erapooletu. Saadikupuutumatuse võtmiseks vajalik häälte arv oli 51.

Seega võeti Kert Kingolt saadikupuutumatus ja tema suhtes jätkub kohtumenetlus, kus teda kahtlustatakse kuluhüvitistega seotud kelmuses, mille kohaselt Kert Kingo lasi enda kuluhüvitistest tasuda kolme inimese õigusabikulusid kogusummas ligi 10 000 eurot.

Saadikupuutumatuse ettepaneku Riigikogule tegi prokuratuuri taotlusel õiguskantsler Ülle Madise tänavu augustis. Kuna saadikupuutumatuse ettepanek võeti täna vastu, siis jätkub Kert Kingoga seotud menetlus kohtus.

Kuid see ei puuduta Kingo Riigikogu liikmelisust ja Kingo jätkab rahva teenimist. Edasine selgub kohtus, kus selgitatakse välja kõik asjaolud.


Kes ja kuidas hääletas?

Kohal oli 90 Riigikogu liiget, kellest 66 hääletas poolt, 13 vastu, 1 oli erapooletu ja 10 jätsid hääletamata. Kui soovid allolevaid pilte näha suuremalt, siis klõpsa nendel.

Hääletustulemused

Kuidas ja kes hääletas Kert Kingo saadikupuutumatuse ära võtmiseks

Saaliplaan

Riigikogu saali plaan

Tulemustest lähtub, et 55 kohal olnud koalitsiooniliikmest hääletas 52. Kolm jättis hääletamata. Opositsioonist hääletas Isamaa erakonnast Kert Kingo saadikupuutumatusae ära võtmise poolt kõik peale Mart Maastiku.

Keskerakonnas jättis hääletamata Enn Eesmaa, Tanel Kiik, Jüri Ratas ja Ester Karuse. Puudusid Tõnis Mölder, Anastassia Kovalenko Kõlvart ja Jaak Aab. Ülejäänud keskerakondlased peale Andre Hanimägi, kes jäi erapooletuks, hääletasid saadikupuutumatuse võtmise poolt.

EKRE poolt jättis hääletamata Kert Kingo ja lisaks jättis hääletamata ka nii öelda aknaalune Jaanus Karilaid, kes astus nädalavahetusel Keskerakonnast välja.

Kõik tulemused on leitavad Riigikogu kodulehelt nimelise ja tabelina. Selleks klõpsa SIIN.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.