Pariisi olümpiamängudel plaanitake kasutada tehisintellektiga reaalajas jälgimiskaameraid

Pariisi olümpiamängudel plaanitake kasutada tehisintellektiga reaalajas jälgimiskaameraid


Prantsuse ametivõimud on teatanud plaanidest kasutada 2024. aasta Pariisi suveolümpiamängudel ühe turvameetmena reaalajas kaameraid koos tehisintellektiga (AI) tuvastamaks turvariske ja potentsiaalseid ohtlikke isikuid.

Mitmed õiguste eest võitlevad rühmitused on kritiseerinud ametivõimude plaane, pidades seda ohuks privaatsusele ja vabadustele. Hoolimata kinnitustest, et turvaettepanekud ei hõlma näotuvastustehnoloogiat ja et reaalajas AI kaameraid kasutatakse ainult kindlaks määratud ajavahemikus katsetamise eesmärkidel, on aktivistid siiski rahulolematud.

Pariisi olümpiamängud on kavandatud 26. juulist 11. augustini 2024 ja kaameraid plaanitakse kasutada kuni 2025. aasta märtsini. See on tekitanud paljudes muret, et kui praeguse räägitakse katseperioodiks, siis hiljem võidakse need turvameetmed muuta siiski püsivaks.

Noemie Levain digitaalõiguste kampaaniarühmast La Quadrature du Net märkis, et sarnased turvameetmed olid eelmistel olümpiamängudel kasutuses Jaapanis, Brasiilias ja Kreekas, mis pärast mängude lõppemist võeti kasutusele igapäevaselt.

Avalikus kirjas väljendasid sellised organisatsioonid nagu Amnesty International, Human Rights Watch ja Big Brother Watch oma muret Prantsuse valitsuse tehisintellekti videoseire plaani pärast, nähes selles tõsist ohtu kodanike vabadustele ja demokraatlikele põhimõtetele.

Prantsusmaa peamine konstitutsioonikohus on andnud heakskiidu automaatsele videokaamerate seirele, kasutades erinevaid AI algoritme kahtlase või ebanormaalse tegevuse tuvastamiseks rahvahulkades tPariisi olümpiamängude ajal. Kokku oodatakse mängudele 13 miljonit külastajat.

Erinevad kodanikuorganisatsioonid on küsimuse alla seadnud «ebanormaalse» või «kahtlase» käitumise määratluse ja väljendanud muret potentsiaalsete privaatsuse, sõnavabaduse, kogunemisvabaduse ja mittediskrimineerimise põhimõtte rikkumiste pärast.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.