Lauri Läänemets ajas peapiiskopi juubelil sassi Martin Lutheri ja Martin Luther Kingi

Siseminister Lauri Läänemets (SDE) ajas peapiiskopi juubeli puhul peetud tänupalvusel peetud kõnes sassi Martin Lutheri ja Martin Luther Kingi (vaata videot alates 42:54.Oma kõnes siseminister räigelt eksis ja teatas, et Martin Luther King kirjutas luteri kiriku hümni «Üks kindel linn ja varjupaik». Tegelikult kirjutas selle Martin Luther, mitte Martin Luther King.


Kes oli Martin Luther ja kes oli Martin Luther King?

Martin Luther (10. november 1483 – 18. veebruar 1546) oli saksa kristlik teoloog ja augustiini munk, kelle seisukohtadest sai alguse reformatsioon ning kes on oluliselt mõjutanud protestantismi (eriti luterlust) ja ka teiste kristlike traditsioonide õpetust.

Martin Luther King (15. jaanuar 1929 - 4. aprill 1968) oli USA vaimulik ja mustanahaliste inimõiguste eest võitleva liikumise juht. Martin Luther Kingi juhtimisel protestiti rassilise segregatsiooni ja diskrimineerimise vastu, eriti Ameerika lõunaosariikides. Organiseeris 1963 kuulsa marsi Washingtoni, kus esines 200 000 kuulaja ees. Tema avalikest esinemistest on kõige tuntum lõik, mis algas sõnadega «I have a dream…» («Mul on üks unistus»).


Varro Vooglaid sotsiaalmeedias

Antud eksimust kommenteeris ka Varro Vooglaid oma sotsiaalmeediakontol.

Avaldame postituse täies mahus:

Vaevalt küll, et kaks isikut lihtsalt kogemata sassi läksid. Sellisest möödapanekust nähtub päris selgesti arusaamise puudumine, et tegu ongi kahe erineva inimesega, kellest üks elas teisest ligi neli sajandit varem. Üllatusmoment seejuures puudub — niisugune ongi meie üle valitsevate asehaldurite tase.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.