Lihtsalt & Keerutamata nr 15 | Euroopa Liit, kas vabastaja või anastaja?


Viimane referendum Eestis toimus 2003. aastal, mis viis Eesti Euroopa Liiduga liitumiseni 1. mail 2004. Kuigi liitumine toimus rahvahääletuse tulemusena, oli toona tegemist suuremahulise mõjutuskampaaniaga EL-i liitumise kasuks.

Mis iganes olid toonased lubadused, Euroopa Liit ei vasta enam kaugeltki sellele, mida rahvale lubati. Veel enam, EL sekkub riikide siseasjadesse ja sunnib neid vastu võtma otsuseid, mida EL õigeks peab.

Tänaseks on olukord selline, et EL on asendanud riikide valitsused endale sobivate nukuvalitsustega, ning rahvalt on ära võetud igasugune otsustusõigus. Kuigi riikides mängitakse demokraatiat, saab rahvas aru, et neid lollitatakse suurel määral. 2003. aastal räägiti rahvale EL-ist kui vabastajast ja kaitsjast suure Venemaa ees. Praegu aga tundub, et vabastajast on saanud pigem anastaja.

Teksti algne autor: Lihtsalt & Keerutamata saate saatejuht Mario Maripuu (Konservatiive Mõtiskleja). Lisaks saate ekstrad on saadaval Patreoni lehel aadressiga: https://www.patreon.com/weebiraadio

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.


Sulle võib pakkuda huvi ka...

Sponsoreeritud