TULISTAMINE BRÜSSELIS: Brüsselis lasti tänaval maha kaks rootslast (lisatud video)

Brüsselis lasti tänaval maha kaks rootslast. Kaadrid videost. Video leiab artikli lõpust.

Brüsselis lasti tänaval maha kaks rootslast. Kaadrid videost. Video leiab artikli lõpust.


Täna õhtul kella 22:00 paiku tulistas tundmatu isik Belgia pealinnas Brüsselis surnuks kaks inimest, teatas kohalik politsei.

Politsei on kinnitanud, et mõlemad ohvrid on Rootsi kodanikud, kuid on keeldunud andmast rohkem detaile tulistamise kohta.

Ühtegi kahtlustatavat pole veel kinni peetud ja politsei on piiranud sündmuskoha, teatasid kohalikud meediaväljaanded.

Tulistamine toimus väidetavalt lähedal Sainctelette Plein'ile, mis asub linna keskosa põhjaosas.

See on umbes 5 kilomeetri kaugusel Kuningas Baudouini staadionist, kus mängib Rootsi rahvuslik jalgpallimeeskond täna õhtul Euroopa kvalifikatsioonimängus Belgia vastu.

Mõlemad ohvrid kandsid tulistamise hetkel Rootsi särki, teatas Het Laatste Nieuws - Belgias baseeruv hollandikeelne ajaleht.

«Olin täiesti šokis ja hakkasin kohe karjuma,» ütles üks tunnistaja uudistelehele.


UUENDATUD: Terrorirünnakus kahtlustav mees on neutraliseeritud

Täna hommikul (17.10.2023) andis Belgia politsei teada, et eile kaks jalgpallifänni tapnud mees lasti maha täna hommikul kella 8 paiku kohaliku aja järgi. Kohalik väljaanne Het Laawse Niewus vahendab, et mees lasti maha Schaebeeki linnaosas asuvas kohvikus.

Rünnakus kahtlustatav oli 45-aastane Abdesalem Lassoued. Politsei haarangu ajal istus mees Schaerbeeki linnaosas asuvas kohvikus. Mees osutas vastupanu ja avas politsei vastu tule, mille käigus mees neutraliseeriti.

Politsei otsis meest taga kogu öö, aga ei suutnud leida. Ometi internetis avaldati mitmeid videoid, kus kohalikud elanikud nägid kahtlustatav linnas ringi liikumas.


Video

Videot, mis väidetavalt kajastab intsidenti, näitab tulistajat erkoranžis helkurvestis ja valges kiivris, kes hakkab tänaval tulistama ja seejärel läheb hoonesse.


Väidetava tulistaja video

«Allahi nimel, see on sõnum Islamiriigi sõduritelt. Islamiriik jääb püsima vaatamata teie seadustele. Me elame oma religiooni nimel ja sureme oma religiooni nimel,» ütleb väidetav Brüsseli terrorist Facebooki messengeris enne kahe inimese tapmist Brüsselis.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.