ABSURD: End naiseks pidav mees võitis Miss Holland võistluse ja sai edasipääsu Miss Universum naiste iludusvõistlustele

Miss Holland võistuse võitis trans naine ja sai edasipääsu Miss Universum naiste iludusvõistlustele

Rikkie Kollést sai laupäeval esimene trans naine [sünnijärgselt mees, toimetus], kes võitis naiste iludusvõistluse Miss Hollandi tiitli ja esindab oma riiki hiljem sel aastal Miss Universumil.

«Ma tegin seda!», kirjutas Kollé pärast oma võitu Leusdenis AFAS-teatris tehtud rõõmsas Instagrami postituses. «Ma tegin oma kogukonna uhkeks [LGBTQ kogukonna, toimetus] ja näitasin, et see on võimalik,» lisas ta hollandi keeles koos helesinise, heleroosa ja valge triibuga translippude emoteikooniga.

«Miss Universe palus meil end ühe sõnaga kirjeldada,» jagas Kollé eelmisel kuul oma Instagrami lehele postitatud videos. Ka oma valitud sõnas isiklikult kinnitab ta, et tegu on siiski mehega, mitte naisega. See paneb siiski kukalt kratsima, et mis põhjusel meesterahvas soovib osaleda naiste iludusvõistlusel.

«Sõna, mille ma valin, on «võit», sest väikese poisina võitsin kõik asjad, mis minu teele sattusid - ja vaadake mind nüüd, kes ma seisan siin tugeva, jõudu andva ja enesekindla transnaisena.»

«Ärge kunagi unustage, et me suudame seda koos teha, te ei ole üksi sellel planeedil. Ärge kunagi lõpetage unistamist sellest, et olla oma ülim ja enesekindel SINA!» kirjutas ta allkirjana postitud sotsiaalmeedia fotopostile.

«Ära kunagi lase kellelgi öelda, mis on sinu jaoks hea, sest ainus asi, mis loeb, on see, et sa muutud parimaks versiooniks iseendast.»

Trans naine Miss Universumil

Kui Kollé võidab Miss Universumi, saab temast esimene trans naine, kes seda krooni kannab. Missivõistlusel on transsoolised osalejad lubatud alates 2012. aastast.

Kollé on 22-aastane ja Bredast pärit (linn Hollandis). Sünnijärgselt meessoost, kandes nime Rik. Oma nime muutis Rikkieks juba 11-aastaselt, arvates, et on sündinud vales kehas. Oma täielikku muutumist alustas 16-aastaselt.

Kollé ütleb, et tema muutumise teekond algas, kui ta oli kõigest 16-aastane,  mis hõlmas naishormoonide võtmist.

Selle aasta jaanuaris tehti talle soovahetusoperatsioon, mida ta ise kirjeldab kui «päeva, mil ma muutusin selleks, kes ma tahtsin olla».

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.