TÕEHÄÄLE TEADUS | Mis juhtuks, kui suur asteroid tabaks Päikest?

Mis juhtuks, kui suur asteroid tabaks Päikest?


Kas Päikest tabav asteroid muudaks midagi? Näiteks asteroid, mis tabas Maad 65 miljonit aastat tagasi ja põhjustas dinosauruste väljasuremise, oli suur asteroid?

Elusloodse mõistes oli tegu suure asteroidiga, aga füüsilises ja kui ka astronoomilises mõistes oli tegu pisikese kiviga, mille kokkupõrge Maaga ei muutnud Maa orbiiti ega mõjutanud astronoomilises mõistes Maad kuidagi.

Astronoomilises mõistes tekitas kokkupõrge planeedil natuke tolmu, ei häirinud planeeti ennast, vaid häiris ainult Maa peal olevad elusloodust. Seega, kui see asteroid ei häirinud Maad, siis mida oleks vaja, et häirida Päikest?

Ja Päike on tunduvalt suurem kui Maa. Täpsemalt umbes 109 korda suurem kui Maa. Ja isegi sellist võrdlust tuues enamus inimesi ei mõista ega hooma tegelikult erinevaid kosmiliste objektide suurusi. Suuruse hoomamiseks toome alljärgneva visuaali.


Maa ja planeetide suurused võrreldes Päikesega

Päikese ja päikesesüsteemi planeetide suurused.

Päikese ja päikesesüsteemi planeetide suurused. Suurema foto nägemiseks klõpsa SIIN või fotol. 

Kui võrrelda Maa ja Päikese suurust, siis Päike on võrreldes Maaga ikka väga suur. Seega, kui asteroid, mis tabas 65 miljonit aastat tagasi Maad ja ei muutnud astronoomilises mõttes midagi, siis ükski asteroid ei suudaks ka mõjutada tabamisel Päikest.

Lisaks lõpetuseks olgu ka öeldud, et Päike on teadagi täht ja astronoomilises mõttes on Päikese puhul tegemist väga väikese tähega. Universum on ikka imeline koht, kus leidub väga suuri objekte ja teaduse arenedes leitakse ühe suuremaid objekte, mille suurusi me ei suudagi päriselt hoomata.


Taevakehade suuruste võrdlused teadaolevalt suuremate tähtedega

Universumi suuremad tähed võrreldes Päikese ja muude tähtedega.

Universumi suuremad tähed võrreldes Päikese ja muude tähtedega. Suurema foto nägemiseks klõpsa fotol või SIIN.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.