Keskerakonnast lahkus 6 riigikogu liiget - vaata nimekirja
5. jaanuaril lahkusid Keskerakonnast 6 riigikogu liiget: Tanel Kiik, Jaak Aab, Andre Hanimägi, Ester Karuse, Enn Eesmaa ja Kersti Sarapuu.
Seda kinnitati ametlikult 5. jaanuaril kell 11 toimunud pressikonverentsilt ja enamik lahkujaid liituvad sotsiaaldemokraatidega.
UUENDATUD 05.01.2024 kell 14:08: Ka Kadri Simson vihjas võimalikkusele lahkuda Keskerakonnast.
Reklaam
Kõikidele uutele Jalka EM ennustajatele 20 eurot ennustamiseks tasuta
jalkaem2024.eeAva pakkumineLiituvad sotsiaaldemokraatidega
Pressikonverentsil kinnitas Tanel Kiik, Andre Hanimägi, Ester Karuse ja Jaak Aab, et liituvad Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga.
Enn Eesmaa ja Kersti Sarapuu ei liitu ühegi erakonnaga ja jäävad parteituks. Riigikogus on parteitu veel Kalle Grünthal, kes lahkus Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast 18. oktoobril 2022.
Uus matemaatika
Riigikogus oli sotsiaaldemokraatidel üheksa kohta. Reformierakonnal 38 kohta ja Eesti 200 erakonnal 14 kohta.
Pärast senise kuue keskerakondlase lahkumist Keskerakonnast, kellest neli liitusid sotsiaaldemokraatidega, on Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal Riigikogus 13 kohta.
Matemaatiliselt saaksid Reformierakond ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond teha kahe peale 51 häälega koalitsiooni, mis oluliselt lihtsustaks valitsemist, aga 51 häält võib jääda siiski liiga väheks.
Kadri Simsoni võimalik lahkumine Keskerakonnast
Kadri Simson kritiseeris oma sotsiaalmeediapostituses Keskerakonna juhatust ja leidis, et erakonna lõhenemisel on süü just juhatusel.
Omn postituses lõpus lisas Simson, et viimased arengud panevad tõsiselt mõtlema ka ta enda tulevikule Keskerakonnas.
Avaldame Kadri Simsoni sotsiaalmeediapostituse täies mahus ja muutmata kujul:
Kuue Riigikogu liikme lahkumine Keskerakonnast on Mihhail Kõlvarti kui erakonna esimehe läbikukkumine.
Kõlvart väitis, et teadis erakonnakaaslaste täna avalikustatud plaanidest juba nädalaid, kuid ometi ei teinud ta midagi, et veenda pikaajalisi erakonnakaaslasi jääma. Otse vastupidi, vaid üks vastamata telefonikõne aseesimees Jaak Aabile, kel oleks sel aastal täitunud 30 aastat Keskerakonnas, on pigem selge surve inimeste eemale peletamiseks.
Ma tean, et erakonna esimees saab panustada meeletult aega ja veenmisjõudu, et erakond ei lõheneks. Seda tegi Jüri Ratas peale esimeheks saamist korduvalt ja tõhusalt. Kõlvart seevastu on apaatne ja sellisena kahjustab Keskerakonda.
Tänane Keskerakonna juhatus - kaks Kõlvartit, Laats ja Toots, Belobrovtsev ning peasekretär Anneli Ott tulevad kõik teistest erakondadest. Nende jaoks ei olnud Keskerakond esimene valik ning vahest seetõttu ei hooli nad Keskerakonna liikmetest, kelle lahkumine on väga märgiline.
Keskerakond on kaotanud sellise juhtimise all üle-Eestiliselt tõsiseltvõetavuse. Ma olen korduvalt hoiatanud, et pealinna-keskne juhtimine tähendab marginaliseerumist. Nii on ka kahjuks minemas. Ning loomulikult panevad viimased arengud tõsiselt mõtlema ka enda tulevikule Keskerakonnas.
Allikas: Pressikonverents ja Kadri Simsoni Facebook
Jaga artiklit FB-s:
Need on pakkunud teistele lugejatele huvi:
Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.