Jevgeni Prigožin: kogume jõudu Aafrika jaoks ja võib-olla naaseme kunagi Ukrainasse

Jevgeni Prigožin: kogume jõudu Aafrika jaoks ja võib-olla naaseme kunagi Ukrainasse

Jevgeni Prigožin: kogume jõudu Aafrika jaoks ja võib-olla naaseme kunagi Ukrainasse

Palgasõduritest koosnev Wagneri armee juht Jevgeni Prigožin astus avalikkuse ette väidetava värske videoga, kus ütleb, et tema palgaarmee on jõudnud Valgevenesse ja nad jätkavad teekonda Aafrikasse. Samas ei välista naasmist Ukrainasse.

Kolmapäeval avaldatud videos ta ütleb, et Wagneri palgaarmee ei osale enam Ukraina sõjas, kui samas palub oma võitjatel koguda uut jõudu Aafrika jaoks.

Video avaldati Telegramis läbi ametliku Wagneri ja Prigožini pressiesinduse. Ühtlasi see on esimene Prigožini video alates pärast 24. juunil korraldatud mässu, kus Ukraina sõjaväeluure juhi Kõrõlo Budanovi teatel jõudis Wagneri palgaarmee väga lähedale tuumarelvale.


Rindel toimuv on häbiväärne

Video on filmitud pärast päikeseloojangut või päikeseloojangu hetkel, kehva kvaliteediga, samas ära on tuntav Prigožini siulett, tema hääl kui ka rühm tema Wagneri võitlejaid.

«Tere tulemast, poisid. Tere tulemast Valgevene pinnale,» ütleb videos Wagneri looja Jevgeni Prigožin.

«Võitlesime väärikalt,» jätkab ta, lisades: «Olete teinud suure panuse Venemaa heaks. Mis rindel toimub, on häbiväärne, meil pole vaja sellesse sekkuda.»

Videos on ka näha Prigožinit vastu võtmas Wagneri musta lippu, millel tekst «Veri, au, emamaa, julgus» ja see lipp on Wagneri laagrist lõuna-Venemaal.


Kogume jõudu Aafrika jaoks, ei välista Ukrainat

Valgevene teatas eelmisel nädalal, et Wagneri võitlejad õpetavad nende sõdureid Minski kaguosas asuvas sõjaväe polügoonil.

Prigožin ütleb videos, et tema mehed peaksid olema kohalike suhtes viisakad ja käskis neil treenida Valgevene armeed ning koguda jõudu uueks teekonnaks Aafrikas.

«Ja võib-olla naaseme kunagi SMO-sse (eriline sõjaline operatsioon Ukrainas), kui oleme kindlad, et meid ei sunnita end enam häbistama,» ütles Jevgeni Prigožin.

Kust vaadata videot

Video on leitav Telegramis aadressiga: https://t.me/wagnernew/8928

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.


Sulle võib pakkuda huvi ka...

Sponsoreeritud