Iisraeli-Palestiina konflikt ei lõhesta Euroopat, vaid kontrollimatu immigratsioon lõhestab
Eile hilisõhtul avaldatud Delfi juhtkirjale on antud pealkirjaks: «Iisraeli-Palestiina konflikt lõhestab ka Euroopat». Kas tõesti?
On tõsi, et iga poliitiline konflikt või suur sündmus kipub tekitama erimeelseid arvamusi. Siiski, see ei tähenda automaatselt Euroopa lõhestumist.
Näiteks Iisraeli-Palestiina konflikt ei ole see, mis Euroopat lõhestab. Probleem Euroopas antud konflikti korral on sügavamal: suur ja ohjeldamatu immigratsioon, eriti Lähis-Idast ja Aafrikast, mis on viimasel kahel kümnendil Euroopasse toimunud.
See viimase (kahe) kümnendi liberaalne ja vastutustundetu massiimmigratsioonipoliitika on põhjustanud suuri pingelisi muutusi. Mõnes linnas, näiteks Malmö, on immigrandid isegi saavutanud enamuse. See on see, mis tõeliselt lõhestab Euroopat, mitte arutelu Iisraeli ja Palestiina üle.
Ilma massiimmigratsiooniga oleks praegu tegu lihtsalt arvamusvahetusega. Kuid nüüd on olukord palju tõsisem, ja see on meie lõdvapäise immigratsioonipoliitika tagajärg. Me peaksime olema ausad ja rääkima asjadest nii, nagu need on, ilma et üldistaksime.
Lõpetuseks, juhtkirjas kirjutatakse, et Palestiina toetajad Lääne-Euroopas muutuvad üha tulisemaks. Korrektsuse huvides toon välja täpse lause: «[..], kui tuliseks muutuvad Palestiina toetajad Lääne-Euroopas.»
Kuid tegelikult ei ole need lihtsalt «toetajad», vaid teame kõik, et enamjaolt just viimasel aastakümnel saabunud immigrandid. Kui räägime ausalt, siis peaksime ütlema: «Kui tuliseks muutuvad immigrandid Lääne-Euroopas.»
Kokkuvõtteks, olgu juhtkirja sõnum pehmendatud või mitte, teame me kõik, et tegelikult räägitakse immigrantidest ja ka juhtkiri ise vihjab, et need on inimesed, kes võivad Lääne-Euroopa olukorra keeruliseks ja teravaks muuta.
Juhtkiri lõppeb lausega: «Elame liiga huvitaval ajal». Nii et jah - tuleb nõustuda, et «elame liiga huvitaval ajal,» kuid mitte heas mõttes. Lääne - ja Põhja-Euroopa on lasknud olukorral kontrolli alt väljuda.
Meie, Ida-Euroopa riigid, peaksime õppima teiste vigadest, mitte neid kordama ja rääkima asjadest nii nagu nad tegelikult ka on.
TõeHääl.ee, Rainer Roomet
Jaga artiklit FB-s:
Need on pakkunud teistele lugejatele huvi:
Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.