💰 Rahandusminister Võrklaev: inflatsioon aitas töökohti hoida ja käibemaksutõus annab ettevõtetele tööd

Rahandusminister Võrklaev: inflatsioon aitas töökohti hoida ja käibemaksutõus annab ettevõtetele tööd


24. septembril Delfile antud intervjuus väidab rahandusminister Mart Võrklaev, et maksud ei ole Eesti majandust tuksi keeranu.

Veel enam ta väidab, et nende poolt kehtestav käibemaksutõus on just hea, millega praegune valitsus motiveerib inimesi rohkem tarbima, annab nii ettevõtetel tööd ja kindlust.

«[...] Tegelikult me praegu just seda teeme, et kui aasta algusest käibemaks mõnevõrra tõuseb, siis nüüd, kus meil on majanduslangus, ettevõtetel keeruline, inimesed liiga palju ei osta, siis me motiveerime justkui sellega inimesi ostma, anname ettevõtetele tööd ja teistpidi kindlust,» rääkis Võrklaev Delfile antud intervjuus.

Samuti Mart Võrklaeva sõnul oli möödunud suur inflatsioon väga hea, sest see aitas hoida töökohti ja inimeste palkasid tõsta.

«[...] Samas on inflatsioon aidanud neid töökohti hoida ja ka inimeste palkasid on tõstetud,» rääkis ta.

Täielik intervjuu leitav Delfi ärilehest aadressiga: https://arileht.delfi.ee/artikkel/120234281/vorklaev-vaited-et-maksud-on-majanduse-tuksi-keeranud-ei-vasta-toele

Allikad: Delfi ärileht.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.