Martin Helme: Kaja Kallas ja tema abikaasa toetavad siiski Putini režiimi

Martin Helme. Allikas: Martin Helme Facebook


Täna kirjutas ERR-i portaal, et peaminister Kaja Kallase abikaasale Arvo Hallikule osaliselt kuuluv transpordiettevõte Stark Logistics jätkab vedusid Venemaale, vaatamata valitsuse kriitikale Venemaaga äri ajavate ettevõtete suhtes, mis jätkasid Ukraina sõja ajal tegevust Venemaa suunal.

Lisaks ERR kirjutas juunis, et Kaja Kallase majanduslike huvide deklaratsioonist selgub, et ta on laenanud 350 000 eurot Arvo Halliku firmale Novaria Consult, mis tegeleb investeerimisega. Investeeritud on ka samasse transpordifirmasse Stark Logistics AS, millest 24.8% kuulub Novaria Consultile.


Martin Helme sotsiaalmeedias

Avaldame Martin Helme sotsiaalmeediapostituse tekkinud olukorrale:

Peaminister Kaja Kallas osaleb otseselt ja isiklikult Venemaaga transiidiäris. Seesama sõjaprintsess, kes käinud kaks aastat ringi ja seletanud, kuidas Eesti on sõjas ja sõjas on asjad mustvalged.

Meil Eestis tambitakse maatasa küll muusikud, sportlased ja muidugi ka peaministriga mitte abielus olevad ettevõtjad, kes ei ole kuulekad Kaja Kallase poolt ette antud korraldustele. Valimiste eel tehakse nädalate kaupa nägu, nagu oldaks endast väljas välja mõeldud Prigožini juttude pärast. Tuleb välja, et loosung "mina toetan Ukrainat" oli mõeldud ainult kõigile teistele, ise toetab Kaja ja tema abikaasa siiski Putini režiimi.

Küsimus on loomulikul ka eetikas ja hingematvas kahepalgelisuses. Aga mitte ainult.

Küsimus on ka Eesti rahvusvahelises maines, mida Kallas oma äriga selgelt kahjustab.

Küsimus on ka selles, et ta aitab selle äriga kaasa Vene majanduse ja sõjatööstuse edenemisele, Putini režiimi kestmisele ja kohanemisele sanktsioonidega. Ja küsimus on selles, et ta õõnestab kogu sanktsioonide kontseptsiooni tõsiseltvõetavust.

Läbi oma finantsosaluse isiklikult selle pealt teenides. Olles kõigile teistele lakkamatuid loenguid lugenud, süüdistades kõiki kogu aeg putinismis.

Kui nii käituks suvaline reformierakonda toetav ärimees, oleks see probleem. Kui nii käitub peaministri abikaasa, on see väga suur probleem. Kui aga juba peaminister on selle äriga isiklikult ja otseselt seotud, on tegemist ületamatu probleemiga.

Selline inimene ei saa jätkata peaministri ametis. Ei oma jõhkra kahepalgelisuse ega Eesti maine pärast.


Lõpetuseks tasuks meenutada Kaja Kallase öeldut Financial Timesile antud intervjuus selle aasta mais. Seal ta ütles, et kohalikud ettevõtted peaksid leidma moraalse kompassi ja vankumatult keelduma tehingutest, mis aitab Moskval kõrvale hiilida sanktsioonidest.

Samuti Kaja Kallas süüdistas kohalikke ettevõtteid valelikkuses ja silmakirjalikkuses - avalikult toetatakse Ukrainat, aga salaja nõustutakse Moskvaga äri ajama.

Täna siis on selgunud tõsiasi, et Kaja Kallase abikaasa on ajanud terve sõja vältel Venemaaga äri ja Kaja Kallas on selles osalenud läbi 350 000-eurose laenu.

Allikad: ERR, Martin Helme sotsiaalmeedia ja Postimees.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.