EKRE aseesimees Pohlak kritiseerib välismaiste suurpankade kasumeid, kuid EKRE kasutab ise sama panka


Si Vis Pacem...

Seekordses riigikaitseteemalises saates "Si Vis Pacem..." on stuudios külas riigikogu liige, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) aseesimees ja ettevõtja Siim Pohlak.

Saate esimeses kolmandikus räägitakse majandusest üldisemalt ja peatutakse ka pankade maksustamisel ning arutletakse välismaistest suurpankadest ja nende kasumitest üldisemalt.

«Tegelikult oleks igati õiglane olnud ju maksustada välismaiseid suurpanku. Läbi selle intressitõusu on ju pankadesse suunatud tohutu raha. Ja valitsusel oleks olnud väga lihtne minna ju sellele rahale järgi», ütleb Pohlak.

Tema sõnul oleks olnud valitsusel õigustus küsida pankadelt teatud perioodil lisamaksu, et panustada sellega riigikaitsesse ja riigi eelarvesse.

Siim Pohlak: nende marginaalid on Rootsis kuskil poole madalamad kui Eestis ehk siis meie arvelt teenitakse südamerahuga kordades rohkem kui nende endi kodumaal võimalik on.

«Aga selle asemel, et pankade juurde minna ja öelda, et nüüd on teil täiendav lisamaks näiteks kolm aastat, siis seda ei tehtud, vaid vastupidi vajutati siis tavalisele inimesele, kes käib igapäevaselt tööl, kõik need maksud täie rauaga kaela,» lisab Pohlak.

Pankade teemal räägitakse veel marginaalidest ja just välismaise kapitaliga pankade marginaalidest ning näitena tuuakse Rootsi pangad. Pohlaku sõnul ta täpseid numbreid peast ei tea, aga Rootsis on pankade marginaalid poole madalamad.

«Ma päris täpseid numbreid peast ei tea, aga see ikkagi - nende marginaalid on Rootsis kuskil poole madalamad kui Eestis ehk siis meie arvelt teenitakse südamerahuga kordades rohkem kui nende endi kodumaal võimalik on», ütleb Pohlak.

EKRE kasutab ise Rootsi panka

Kuna saates toodi näitena just Rootsi pangad ja ka varasemalt on EKRE esimees Martin Helme toonud näitena just "välismaised pangad", siis tõe huvides tasuks tuua välja ka asjaolu, et mingil põhjusel on ka EKRE ise siiani ka ühe "Rootsi" ja "välismaise panga" klient.

Tekib küsimus, et miks EKRE esimees kui ka praegune aseesimees ei ole juhtinud sellele tähelepanu ja loobunud sellest pangast ning asendanud muu kodumaise pangaga (loe, milline on Eesti parim pank - vaata võrdlust) või vähemalt eeskujuna eemaldanud EKRE veebilehelt viited pangale, sest peale selle kasutatakse ka LHV-panka.

EKRE-l on pangakonto kahes pangas - LHV pangas ja SEB pangas.

EKRE-l on pangakonto kahes pangas - LHV pangas ja SEB pangas.

Saatejuht Erik Boltowski ja kogu saadet saab vaadata päisest või YouTube kanalilt Uued Uudised.

Allikad: Uued Uudised YouTube, Postimees.ee ja EKRE.ee.

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.


Sulle võib pakkuda huvi ka...

Sponsoreeritud