Andro Roos ERK-ist: vaja ei ole järgmist konservatiivset parteid, vaid töölisühendust

Seekordses "Eesti kroon" saates räägitakse peale majandusteemade ka EKRE pereheitmisest ja vastloodavast erakonnast Eesti Rahvuslased ja Konservatiivid (ERK).

Saatekülaline, endine poliitik ja Vudila eestvedaja Kajar Lember leiab, et tegu on põneva olukorraga ja Eestis on tervemõistuslikule konservatismile koht olemas, kuid küsimus on, kuidas see koht äärmuste vahel välja mängida.

Keskerakondlane ja Tartu Hoiu-Laenuühistu (THLÜ) juhatuse esimees Andro Roos aga selles nii kindel ei ole. Tema arvates ei oleks vaja uut konservatiivset erakonda, vaid hoopis tööliste, teenistujate ja ettevõtjate liitu.

«Selle liberaalsuse ja konservatiivsusega jantida minu arvates nii ei maksa, sest meil on päris maised probleemid - on majanduslikud probleemid, on ühiskondlikud probleemid, ja need tuleb lahendada. Minu arust oleks meil Eestis vaja - ma ei tea, vaielge vastu - aga meil oleks vaja tööliste, teenistujate, ettevõtjate liitu.»

Roos peab silmas liitu, mis ühendab ühiskonda, tegeledes probleemide, mitte ideoloogiatega.

«Vaata selline, mis suudaks ühiskonda konsolideerida ja et ei oleks niimoodi, et üks tõmbab ühele poole ja teine tõmbab teisele poole, siis on mingid äärmused ja keegi on seal mingisugune tuumik, kes on rahvast võõrandunud.»

Ta ütleb ka, et tema kui ettevõtja vaatest on praegune bürokraatia, maksu - ja majanduspoliitika läinud liialt kaugele.

«Meil on tõesti, sõna otseses mõttes, tarvis sihukest tööliste, teenistujate ja ettevõtjate liitu, et seda ühiskonda korda teha. Ütleme, see bürokraatia, maksud ja majanduse põhja vedamine - see on natuke kaugele läinud minu kui ettevõtja vaatest.»

Jaga artiklit FB-s:Kui Sulle meeldis, mis lugesid või vaatasid, siis jälgi meie Facebooki lehte, et kõik info, mida muu meedia ei avalda, jõuaks alati Sinuni.


Sulle võib pakkuda huvi ka...

Sponsoreeritud